На Харківщині безкоштовні дрова для опалення отримали 20 % домогосподарств

03.12.2022 10:55 Суспільство

У Харківській області триває робота із забезпечення населення дровами.

Про це повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов, передає «Слобідський край».

«Наразі робота із забезпечення населення дровами триває. Передали 2 тисячі кубічних метрів – це приблизно 20 % у межах цієї програми по субвенції. 20 % уже в громадах у вигляді дров. Ця цифра щодня росте. Процес триває. Допомагатимуть також колеги із сусідніх регіонів», – сказав він. 

У першу чергу дровами забезпечують соціально вразливі верстви населення – багатодітні родини, самотніх літніх людей, що мають пічне опалення. 

«Ми отримали Державну субвенцію. Золочівська громада – 160 тисяч гривень, Валківська громада – майже 3,5 мільйона гривень, Богодухівська трохи менше, Коломацька громада отримала понад 2 мільйони гривень і Краснокутська – понад 300 тисяч гривень. Зараз підписані уже договори – ми отримуємо перші дрова», – розповів голова Богодухівської районної військової адміністрації Анатолій Рисцов. 

За його словами, заявок на дрова в нас уже майже 10 000. Всі, хто потребує деревини для опалення, завчасно подавали заявки до місцевого ЦНАПу. Наразі дрова вже розвозять за адресами.  

Нагадаємо, Харківщина отримала понад 66 мільйонів гривень на забезпечення населення паливною деревиною. Кошти розподілили між районами області. Громади вже уклали договори з лісгоспами для заготівлі, отримання та передачі дров місцевому населенню. Утім, за оцінками фахівців, цих коштів недостатньо, аби забезпечити населення необхідною кількістю деревини. Цього тижня Кабмін ухвалив рішення виділити додаткові 20 мільйонів гривень для Харківської області. 

У Великобурлуцькій територіальній громаді для цього виділено 806 697 тисяч гривень. Лозівська громада Харківської області додатково отримала з держбюджету понад 3 мільйони гривень на паливну деревину.