Причину гибелі риби на Печенігах назвали інспектори рибохорони

24.05.2016 12:53 Суспільство
Фото із соцмережі Фото із соцмережі
За цей місяць в Печенізькому водосховищі загинуло 255 кг товстолоба, а це близько 51 екземпляра.

Спеціалісти зазначили, що загинули товстолоби переважно старшої вікової групи, тому причиною могла стати резорбція ікри - природній процес для риб, у яких не відбувається нерест. Резорбція - це  руйнування ікри у середині риби, через відсутність умов для того, щоб риба цього виду могла відкладати ікру.

- Однією із головних умов є наявність течії, яка у Печенызькому водосховищі відсутня, - розповів головний спеціаліст сектору іхтіології і регулювання рибництва «Харківрибохорони» Артем Глуховеров. - Товстолоб - це риба-переселенець, її зариблюють у наші водоймища, адже вона продуктивна у рибному господарстві, позбавляючи її шансу розмножуватися далі.

Читайте також передісторію: Мертва риба усіяла берег водосховища (ФОТО)

Спеціалісти наголосили, що якщо б загибель риби була пов'язана із шкідливими викидами у водойму, то це неодмінно вплинуло і на інші види риб.

- Проблема замору риби - це проблема всеукраїнського масштабу, а не окремо Харківщини. Причини можуть бути різні - це і викид шкідливих речовин, а в період дощів і злив агрохімікатів із сусідніх полів, - зазначив головний рибовод Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Олександр Титечко.

За результатом дослідження, які провів Харківський філіал державного науково-дослідного інституту з лабораторії діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, які брали на аналіз воду з Печенізького водосховища та рибу, - відхилень у зразках не виявили.

Жорсткішим роблять контроль безпеки харчів на підприємствах

Попри те, що товстлоб - це риба, яку завозять до водоймищ Харківської області та дефіциту цього різновиду спеціалісти не передбачають.

Марина Проценко

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта