Про нові ціни на транспорт у Харкові розповіли фахівці

14.02.2017 07:15 Суспільство
Фото:www.city.kharkov.ua Фото:www.city.kharkov.ua
Проїзд в наземному пасажирському автотранспорті обласного центру подорожчав у середньому на одну гривню.

Тепер, залежно від маршруту, мінімальна вартість становить 3 грн 25 коп, максимальна - 6 грн 50 коп.

Як повідомив директор Департаменту інфраструктури Харківської міської ради Сергій Дульфан, органи місцевого самоврядування не впливають на ціноутворення, а можуть тільки погоджувати вартість проїзду. Перевізники почали звертатися до міської влади з проханням розглянути можливість підвищення вартості проїзду ще дев'ять місяців тому, і весь цей час сторони намагалися знайти компромісне рішення.

- Перевізники керуються економічною мотивацією, для нас важлива соціальна складова. Точкою неповернення стала ситуація, коли група контролю нашого департаменту зафіксувала ситуацію, коли на маршрути стало виходити менше рухомого складу більш ніж на 20%. Ми проаналізували і з'ясували, що це пов'язано з відсутністю на лінії автобусів великої місткості. Керівники самовільно приймали рішення про обмеження випуску. Їх рішення було аргументовано підвищенням цін на паливо і збільшенням мінімальної зарплати. Таким чином, випуск автобусів великої місткості привів до збитків підприємств. Їм не вистачало коштів для оплати добової заправки транспортного засобу і нарахування зарплати водієві. Крім того, потрібно враховувати кошти, необхідні на утримання транспорту, і накладні витрати. Не можна галузі працювати в умовах, коли паливо - за європейськими цінами, вартість запчастин, гуми зросла, піднялися податки і зарплати, - повідомив Сергій Дульфан.

Тварин у притулках Харківщини рятують волонтери

Він зазначив, що, за розрахунками транспортних підприємств, підвищення вартості проїзду допоможе їм вийти на точку беззбитковості. Крім того, що у транспортних підприємств є необхідність у поповненні штату водіїв.

У Департаменті відзначили, що громадяни пільгових категорій продовжують користуватися міським пасажирським транспортом безкоштовно.

З новою вартістю проїзду на автобусних маршрутах можна ознайомитися тут.

Максим Грек

Автор: Администратор сайта