С-300 летить швидко: на Харківщині відмовились від навчання офлайн

11.08.2023 14:28 Суспільство
Скрін з відео Скрін з відео

Через близкість до кордону з рф у Харківській області майже не існує шкіл, безпечних для організації очного процесу начання.

Як передає «Слобідський край», про це 11 серпня в ефірі Національного телемарафону розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Тривога у нас постійно, і найгірше, що вона дійсно є реальною. І ми постійно кажемо, що нехтувати такими сигналами неможна і необхідно по-максимуму знаходитися в укриттях. Тому що ворог б’є системами С-300. Вчора ми проговорювали з профільним Міністерством освіти та науки, як за таких умов ми будемо організовувати безпечний освітній простір для учнів і персоналу. Однак це досить важко, тому було прийняте рішення, що у нас залишається онлайн освіта», - розповів він.

Олег Синєгубов підкреслив, що наступного навчального року навчання офлайн зможе відбуватися тільки безпосередньо в укриттях закладів освіти, які ухвалили рішення про проведення очного навчання. Укриття обов'язково мають відповідати усім вимогам безпеки.

«Якщо заклад приймає таке рішення, навчання проводитиметься у тих захисних спорудах, бо спустити людей мало часу і ми просто фізично цього зробити не можемо», - сказав він.

Нагадаємо, у Харківській області лише у трьох громадах з нового навчального року розпочнеться змішане навчання. Це Зачепилівська, Кегичівська та Сахновщинська громади. 

У Валківській громаді Харківської області у наступному навчальному році проводитимуть заняття у школах в онлайн-режимі. Наразі у громаді немає навчальних закладів які відповідають вимогам ДБН (державним будівельним нормам).

Також від офлайн навчання відмовились у Слобожанській громаді. Таке рішення ухвалили через те, що балістичні снаряди долітають до громади за короткий час, а також тому, що укриття є лише у двох школах.

У Борівській громаді Харківської області у зв’язку з територіальною близькістю громади до зони ведення бойових дій, 2023-2024 навчальний рік у закладах освіти розпочнеться онлайн.

Раніше ми писали, що у Харківській області 11 закладів загальної середньої освіти, 18 закладів дошкільної та 5 закладів вищої освіти планують працювати за мішаною формою навчання, якщо пройдуть перевірку на готовність укриттів.

Головні події Харківська область читайте на нашому сайті.