Вниз чи вгору: куди поверне ринок нерухомості Харкова

08.02.2016 09:19 Суспільство
Фото: olx.ua Фото: olx.ua
За скільки можна зараз придбати “квадрати” та як зміниться ціна оренди житла.

Ринок нерухомості у минулому році був досить аномальним для аналітиків. Події, які відбувалися в Україні, відбилися й на бажанні громадян купувати житло. На початку 2015 року ринок повністю завмер. “Льодовиковий період” завершився в червні-липні. Досягнувши “дна”, кількість угод почала підвищуватися.

- Через девальвацію гривні та зростання курсу долара на вторинному ринку нерухомості був цілковитий штиль. Проте на первинному ринку шикувалися черги до забудовників. Такі ж тенденції спостерігаються і на початку цього року, - зазначає віце-президент Асоціації фахівців нерухомості України, голова комісії з нерухомості та інвестицій Харківської філії Європейської бізнес-асоціації Ігор Балака. - Люди не довіряють банкам, тому намагаються вкладати гроші в нерухомість.

НОРМАЛЬНОЇ ЗЕМЛІ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО У ХАРКОВІ НЕМАЄ - ЕКСПЕРТ

У ХАРКОВІ ОГОЛОСИЛИ ПОЛЮВАННЯ НА ТИХ, ХТО ЗДАЄ ЖИТЛО В ОРЕНДУ


Пояснюють такий феномен ріелтери тим, що на вторинному ринку зазвичай ціна йде у доларах, а на первинному — у гривні. Забудовники швидше орієнтуються у ситуації, ніж продавці “вторинки”. Під час доларових стрибків квадратний метр “старого” житла коштував в середньому 900-1000 доларів, тоді коли нове можна було придбати за 250-280 доларів за квадрат.

- Ті, хто зміг у цей час продати квартиру на вторинному ринку, купував собі “нові” метри. У нас були випадки, коли продавалася "двушка-хрущовка" (44 кв. м) на Салтівці і за ці ж гроші зовсім поруч купувалася квартира в 100 квадратів від забудовника, - розповідає виконавчий директор агентства нерухомості Андрій Нерознак.

За словами фахівців, у цьому році ситуація нагадує минулорічний січень. Такі ж черги до забудовників, а на вторинному ринку помічається невелика активність тільки з купівлі бюджетного житла на околицях Харкова.

Наразі ціна “квадрата” на первинному ринку коливається від 7300 до 13000 грн. На вторинному ринку порівняно з минулим роком ціни дещо впали, зараз такий метр коштує близько 700-800 доларів.

- Однокімнатні подешевшали за рік на 13 %, двокімнатні - 16-17 %, трикімнатні - 20 % (ціни в доларах). А ось в гривні, навпаки, однокімнатні квартири подорожчали на 32 %, двокімнатні - 25-26 %, трикімнатні - 25 %. Основний попит зосереджений на 1-2-кімнатних квартирах - близько 70 % від усіх угод на вторинному ринку житла, - розповідає Андрій Нерознак.

За прогнозами фахівців, зростатимуть ціни й на оренду житла. В минулому році підвищилися на 15-20 %. Зараз ціна оренди “однушки” коливається від 2700 до 4 тис. грн, “двушки” - від 3 до 6 тис. грн, “трьошки” - від 3,5 тис. грн.

Юлія Міронюк

Джерело: SLK
Автор: Администратор сайта