Вибори на Харківщині: які порушення фіксують на дільницях. ОНОВЛЕНО

15.03.2020 18:00 Вибори
Фото: ЦВК Фото: ЦВК

Cтаном на 12 годину явка виборців на проміжних виборах народного депутата становила майже 13 %.

Про це повідомили в ЦВК. Для порівняння під час позачергових виборів  у липні 2019-го активність виборців в окрузі станом на 12 годину становила 25,61 %.

За інформацією спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, вже зафіксовано кілька випадків видачі бюлетенів одним членом комісії, спроби завчасно заповнити виборчу документацію, наявність агітаційних матеріалів у не відведених для агітації місцях у день голосування.

Так, видача бюлетенів одним членом комісії поки що є найпоширенішим з порушень у роботі дільничних виборчих комісій під час голосування. Такі порушення були зафіксовані на дільницях № 630533, № 630541, № 630542, № 630530, № 630569, № 630535.

Порушення згідно з ч. 3 ст. 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» були усунуті після звернень спостерігачів.

"При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці", — повідомили в ОПОРІ.

Під час ранкового засідання були зафіксовані поодинокі випадки неведення протоколів ранкового засідання. Так, протоколи ранкових засідань не велись на ДВК № 630535, № 630569, № 630542, № 630533.

"На засіданні виборчої комісії ведеться протокол засідання, який веде секретар комісії. За відсутності секретаря комісії чи у разі невиконання ним своїх повноважень на засіданні комісія обирає зі свого складу секретаря засідання, який виконує обов'язки секретаря комісії на відповідному засіданні та при оформленні документів засідання. Протокол засідання комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії чи секретарем засідання", — повідомляють спостерігачі.

Також на низці дільниць спостерігачі зупиняли спроби завчасно заповнити виборчу документацію: протоколи про підрахунок та наліпки.

Протягом дня голосування спостерігачі також зафіксували агітацію, яка переважно розміщувалась на електроопорах. Нагадаємо, відповідно до закону, передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування.

Читайте також: Дезінфекція ручок та черги з дистанцією: як проходять вибори на Харківщині

Представниками ОПОРИ була зафіксована агітація Кирила Оксеня, Ігоря Швайки, Юлії Світличної, Дмитра Авакіна, Ольги Коваленко. За відповідними фактами спостерігач готує заяву до правоохоронних органів.

Читайте також:  Скандал на 179 окрузі: ЗМІ не надрукував передвиборчі програми трьох кандидатів 

ОНОВЛЕНО.

Станом на 16.00 явка виборців на виборах склала 22,28 %. Таку інформацію надала окружна виборча комісія.

Під час позачергових виборів народних депутатів України, які відбувались 21 липня 2019 року, явка виборців цього округу о 16 годині складала 41,76 %.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА продовжують фіксувати незначні порушення законодавства.
Зокрема на дільниці № 630530 виборчиня голосувала за межами кабінки для голосування, порушуючи таємницю голосування. Члени виборчої комісії зробили їй зауваження.

 Також на дільниці № 630537 невідомі пошкодили плакати з передвиборною програмою двох кандидатів у народні депутати: Ігоря Швайки та Миколи Музиченка. Дільнична виборча комісія замінила пошкоджені плакати на нові.