Артур Товмасян: Проблеми, які турбують громади, триматиму на особистому контролі

22.07.2021 13:08 Влада

Голова Харківської обласної ради ознайомився з проблематикою Куп’янського району.

«Вирішення проблеми зрушилося з місця після того, як про неї дізнався голова Харківської облради». Такі відгуки в місцевих пабліках громад часто можна прочитати через деякий час після візиту до них очільника Харківської облради Артура Товмасяна. Про свої гострі питання та надбання розповіли самоврядовцю ще у двох громадах області – Куп’янській та Петропавлівській.

 

Майже як удома

20 липня Артур Товмасян уперше на посаді керівника облради з робочою поїздкою відвідав Куп’янськ. Розпочав своє «знайомство» з містом з інспекції закладів Харківської обласної ради. Спочатку самоврядовець навідався до Куп’янської спеціальної школи, де навчаються 167 учнів.

– У класах навчається небагато учнів, бо кожна дитина потребує особливої уваги, – розповіла директорка закладу Наталія Пушкар. – У нас є вісім майстерень, спеціалізовані кабінети для реабілітації з навчально-корекційним обладнанням, з розвитку мовлення, практичного психолога, логоритміки, лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичний, кімната із сенсорного розвантаження, образотворчого мистецтва, естетики тощо.

Також на території Куп’янської спеціалізованої школи розташовано два ігрові майданчики для молодших школярів, футбольне поле із штучним покриттям, майданчик з вуличними тренажерами, є бібліотека та спортивна зала. У закладі працюють 10 гуртків. А ще у спеціалізованій школі є «демонстраційна квартира». За словами директорки, цю квартиру вони облаштували для того, щоб діти привчалися до домашнього побуту, а ще учні тут святкують свої дні народження.

Артур Товмасян в Куп'янську

У школі безкоштовно для учнів організоване п’ятиразове збалансоване харчування.

– Із 1 вересня годуватимемо дітей за меню Євгена Клопотенка. Хоча, якщо чесно, багато схожих страв наші кухарі вже давно й так готують, – зазначила Наталія Пушкар.

Вивчають вихованці закладу й комп’ютерну грамотність, у школі є один комп’ютерний клас. Щоправда, під час візиту Артур Товмасян звернув увагу, що техніка застаріла. Голова Харківської обласної ради пообіцяв сприяти у вирішенні питання оновлення комп’ютерного класу, щонайменше школі потрібно 20 нових ноутбуків.

Читайте також: Фінансові паспорти громад створять на Харківщині

Сучасні котельні

Після спеціалізованої школи Артур Товмасян відвідав ще один комунальний заклад Харківської облради – Куп’янський психоневрологічний інтернат. У двох житлових корпусах закладу наразі проживає 121 підопічний (по 2–4 людини в одній кімнаті).

Як розповів директор закладу Володимир Сабада, інтернат було засновано більше 20 років тому. Психіатрична медикосоціальна експертна комісія № 1 та лікарсько-консультативна комісія Куп’янської міської центральної лікарні кожному підопічному розробляють і корегують індивідуальні програми реабілітації, також контролюють їх реалізацію, вирішують питання щодо подальшого перебування підопічних в інтернатній установі.

– Медичні кабінети забезпечуються потрібним інвентарем, приладами та обладнанням, необхідними для надання медичної допомоги. Що стосується ремонту, то поточні роботи ми проводимо самостійно. Фарбуємо стіни, клеємо шпалери, укладаємо лінолеум. Звісно, більш серйозний ремонт власними силами ми не подужаємо, – зазначив Володимир Сабада.

Загальна площа приміщень інтернату складає понад 2054 квадратні метри. І вже протягом багатьох років у закладі проблема № 1 – застаріла котельня. Проте вже до старту нового опалювального сезону на території інтернату має з’явитися сучасна модульна котельня на два котли (газовий та твердопаливний), коефіцієнт корисної дії якої складатиме 94 %.

– Наразі проєкт проходить експертизу. Після її позитивного висновку замовник оголосить тендер на будівництво. У будь-якому разі котельня до початку опалювального сезону має бути побудована. Це сучасна модульна котельня з італійським обладнанням, яка збирається на заводі, на місці її тільки встановлюють. На території інтернату 13 будівель, усі вони опалюватимуться за рахунок нової котельні, – розповів керівник проектної організації «Трест Укргазкомунбуд» Джавад Ахмедов.

Ціна питання будівництва сучасної котельні – 7,8 мільйона гривень. Ці гроші були виділені з обласного бюджету.

Допомогла область також і в реконструкції котельні в селищі Куп’янськ-Вузловий (це одна з двох котелень, що опалює все селище: житловий масив та соціальну сферу). Для проведення ремонтних робіт з обласного бюджету було виділено понад 13 мільйонів гривень, з них 2,8 мільйона гривень – цьогоріч.