Чотирьом компаніям не дозволили розробляти надра у Харківській області

Чотирьом компаніям не дозволили розробляти надра у Харківській області

фото Віктора Кочетова

18 грудня депутати Харківської обласної ради VІ скликання збиралися на чергове пленарне засідання.

Однією із дискусійних тем цього пленарного засідання для депутатів виявилося питання надання у користування надр. Депутати палко дискутували щодо доцільності виділення низці підприємств дозволів для видобутку корисних копалин на території Харківщини. Серед таких компаній, зокрема, ТОВ «КУБГАЗ-БОРОВА» з намірами дослідно-промислової розробки родовищ та подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка родовищ) Західно-Ольгівської площі, розташованої у Борівському районі. ТОВ «ФАНСІДАР» виступає з наміром розробки Шарівського родовища піску на території Валківського району.

До обласної ради також звернулося ТОВ «НВФ БАРХАН» з проханням надання гірничого відводу для розробки Південно-Роганського родовища піску і суглинку в Харківському районі. Серед претендентів на користування надрами на території Дергачівського та Харківського районів і ПАТ «Шахта ім. О. Ф. Засядька».

– Ці підприємства беруть і братимуть участь у соціально-економічному розвитку регіону: це нові надходження до обласного бюджету, робочі місця, облаштування населеного пункту – газифікація, ремонт доріг, бюджетних закладів тощо, – запевнив під час обговорення керівник комісії з питань паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, промисловості, будівництва, транспорту, шляхів та зв’язку Харківської обласної ради Олег Шаповалов.

Але керівники трьох постійних комісій обласної ради – Олександр Бандурка, Віктор Суботін і Олександр Давтян – парирували йому тим, що на комісіях, де розглядалися ці питання, вони так і не дізналися, хто є власниками компаній, і навіть не бачили їх в лице. Питання надання дозволів на користування надр, попри дискусію, депутати все ж таки погодилися розглянути. Однак у підсумку обранці Слобожанщини не проголосували за ці рішення. Після сесії голова облради Сергій Чернов заявив, що, можливо, проекти відхилених сьогодні рішень доопрацюють і підготують на розгляд однієї з наступних сесій.
Натомість депутати погодили надання надр у користування ПАТ «Агрокомбінат Слобожанський» та затвердили Проект організації зон санітарної охорони водозабору ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» (родовище питних підземних вод «Вовчанське-3»).

Тетяна Лісна, матеріал з газети "Слобідський край" № 152 від 20.12.2014

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ