Харківська область розвиває співпрацю з регіонами Фінляндії та Угорщини

13.06.2023 10:22 Влада
Фото: Харківська обласна рада Фото: Харківська обласна рада

Харківська обласна рада уклала меморандум з фінським регіоном Південна Карелія. Сторони обговорили гуманітарну допомогу Харківщині, забезпечення жителів будматеріалами, а також відпочинок дітей з постраждалих районів області. Також облрада розвиває партнерські зв’язки з угорською областю Саболч-Сатмар-Берег.

Закарпаття – надійний друг

Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко з робочим візитом відвідала Закарпаття.

— Спільне горе об‘єднало українців ще більше, а війна показала: хто є хто. З початку повномасштабного російського вторгнення Закарпаття не припиняє підтримувати Харківщину – гуманітарна допомога, підтримка біженців, реабілітація дітей з деокупованих громад, релокація харківського бізнесу і багато іншого. Продовжуємо разом працювати для відновлення та розвитку, – розповідає Тетяна Єгорова-Луценко.

Наразі Закарпаття допомагає  Харківській області з пошуком перспективних партнерів серед регіонів країн-членів ЄС.

Меморандум з фінським регіоном

В Ужгороді пройшла зустріч цільової групи Асоціації європейських прикордонних регіонів (АЄПР) з зовнішніх кордонів. У рамках зустрічі Харківська обласна рада підписала Меморандум про співпрацю з Регіональною радою Південної Карелії, що у Фінляндії.

Підписи під документом поставили голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та регіональний мер Регіональної ради Південної Карелії Сату Сіканен.

Метою меморандуму стало об’єднання зусиль для посилення ролі органів місцевого самоврядування для сталого розвитку територій та підвищення якості життя мешканців. Передбачені заходи із економічної взаємодії, взаємовигідної співпраці у сферах промисловості, енергетики, екології, сільського господарства, науки, освіти, культури, охорони здоров'я, гуманітарних питань. Також сторони виразили готовність до інноваційної взаємодії між органами самоврядування та громадським сектором.

Тетяна Єгорова-Луценко подякувала за військову, фінансову й гуманітарну допомогу, яку надала Фінляндія Україні під час повномасштабного російського вторгнення.

Самостійне членство у АЄПР

Також під час заходу голова Харківської обласної ради зауважила, що Харківська область може бути самостійним членом Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів, а не у складі Єврорегіону, до якого фактично входила Харківщина до 2014 року.

— Регіон Південна Карелія, як і Харківська область, є прикордонним регіоном та має багаторічний досвід співпраці з європейськими структурами, зокрема з Комітетом регіонів ЄС та АЄПР. Харківська область є надійним партнером та розраховує на підтримку. Ми зацікавлені у поглибленні відносин між двома регіонами й надалі, після перемоги України над російським тероризмом. Харків та регіон займають особливе місце на карті нашої держави, і я не маю сумнівів, що Харківщина є потужним партнером у реалізації спільних проєктів. Тож, Харківська область, за підтримки з боку фінських партнерів, зможе стати повноправним і самостійним членом Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів, – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

Регіональний мер Регіональної ради Південної Карелії Сату Сіканен подякувала обласному самоврядуванню Харківщини за надійну співпрацю в межах меморандуму, підписаного у 2017 році, та погодилася щодо перспектив подальшої  співпраці, зокрема, у освітніх та будівельних галузях.

— Ми робимо важливу справу для всієї європейської спільноти й віримо, що наша співпраця сформує можливості та посилить ресурс для  відбудови об’єктів і розбудови  міцних відносин, які не залежатимуть від країни-агресора. У 2017 році між нашими регіонами розпочалася співпраця, яка досягла великих та значущих результатів для обох сторін. Вірю в нашу ще більш ефективну співпрацю та у самостійне членство Харківської області в Асоціації європейських прикордонних регіонів. Ми зацікавлені у поглибленні відносин з Харківською областю. Наше співробітництво має тільки розвиватися, – сказала Сату Сіканен.

Крім цього, фінські партнери наголосили на тому, що мають намір долучитися до процесів відновлення та відбудови Харківщини. Сторони обговорили питання гуманітарної допомоги громадам, забезпечення населених пунктів регіону будівельними матеріалами, а також організації відпочинку дітей з постраждалих районів Харківської області.

Допомога прикордонню

Пізніше Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у семінарі «АЄПР та Цільова група АЄПР з Зовнішніх Кордонів зустрічають прикордонні регіони України – Солідарність, територіальне співробітництво та субсидіарність», на якому зокрема обговорювалися питання поточних та майбутніх потреб українських прикордонних регіонів, що може зробити АЄПР та її члени для підтримки українських прикордонних регіонів, а також субсидіарність та територіальне співробітництво та інші програми Європейського Союзу на зовнішніх кордонах, з особливим акцентом на Україну, Молдову та регіони ЄС.

Регіональне партнерство з Угорщини

Під час робочої поїздки в Ужгород Тетяна Єгорова-Луценко провела зустріч з Оскаром Шестаком – головою Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег, що розташований в Угорщині.

— Прикордонний з Україною регіон надає всебічну підтримку нашій державі. Обговорили сфери можливої співпраці. Отримала запрошення до Угорщини для подальших перемовин вже наступного місяця щодо партнерства з Харківщиною, а саме визначення переліку партнерських територіальних громад з обох сторін, – повідомила Тетяна Єгорова-Луценко.

Виставка Харківського художника в Ужгороді

В Ужгороді Тетяна Єгорова-Луценко взяла участь у відкритті виставки Народного художника України, почесного громадянина Харківської області Віктора Ковтуна, яка проходить у Закарпатському обласному художньому музеї. Експозиція головним чином розповідає про життя Харківської області під час повномасштабного російського вторгнення. Раніше виставку представили у Харкові, вона стала першою у Харківському художньому музеї за час війни.

Нагадаємо, американська програма допоможе Харківщині підвищити конкурентоспроможність. Раніше ми писали, що Харківщина ініціює розширення переліку громад, віднесених до території активних бойових дій. 

Також ми розповідали, що до відновлення Харківщини приєднаються нові міжнародні партнери.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.