У деокупованих громадах Харківщини відновлюють медичну інфраструктуру

16.11.2022 12:02 Влада

На нещодавно звільнених територіях Харківської області проходить відновлення роботи медичних закладів: поки у Балаклії ремонтують пошкоджену ворогом будівлю Центральної лікарні, в Липцях аптеку переобладнали під сучасний медичний пункт, де можна отримати консультацію лікаря онлайн. В низці деокупованих громад вже працюють пересувний пологовий будинок та пункти базування екстреної медичної допомоги.

Телемедицина в липецькій аптеці

З 7 листопада в Липцях на базі однієї з аптек працює пункт з сучасним обладнанням для онлайн-консультацій. Там місцеві мешканці можуть пройти первинний огляд, зв’язатися з сімейним лікарем або спеціалізованим фахівцем обласної лікарні.

— Враховуючи, що лікарня у Липцях зруйнована і медична допомога не надається, то ми мали розв'язувати питання щодо бодай первинного медичного огляду мешканців та надання їм ліків, у тому числі по програмі медичних гарантій від Міністерства охорони здоров’я, – розповів начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Аптека обладнана системою Starlink та генератором для безперебійного зв’язку з лікарями. Окрім консультацій і діагностики тут відразу можна безкоштовно отримати ліки за програмою медичних гарантій «Доступні ліки». Найнеобхідніші медикаменти в наявності, зокрема й інсулін. Начальник ХОВА подякував фармустанові за партнерство.

— Важливо, що в такий непростий для країни період бізнес залишається соціально відповідальним, – сказав очільник області.

Комфортні умови для ізюмських фельдшерів

В Ізюмі відкрили пункт базування фельдшерських бригад. Працівники місцевого відділення екстреної медичної допомоги будуть розміщуватися у модульному будинку, який було відкрито у межах проєкту «Польська допомога».

Відкриття пункту базування відбулося під час візиту до міста заступника міністра охорони здоров'я України Богдана Боруховського, заступниці голови Сейму Республіки Польща пані Малгожати Госєвської, міністра, члена Ради міністрів пана Міхала Дворчика.

Виконувачка обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я ХОВА Жанна Овчарова повідомила, що модульний пункт обладнаний усім необхідним для комфортного перебування фельдшерів: є опалення, електропостачання, душова і туалетна кімнати, кімната відпочинку тощо.

Пункт базування Ізюмських фельдшерів, наданий польськими партнерами

Лікарню в Балаклії відновлять

У Балаклії відновлюють Центральну районну лікарню, яка внаслідок влучання ворожих снарядів зазнала значних руйнувань. Будівельники вважають, що попри значні руйнування, несучі стіни та дах можна врятувати, що дасть можливість зберегти один з корпусів лікарні.

Наразі в медзакладі ремонтують дах, посилюють перекриття та відновлюють опорні стіни.

Уже зараз вдалося повністю відновити інфекційне відділення лікарні. Воно готово до експлуатації, однак приймати пацієнтів там зможуть, тільки коли після запуску системи централізованого опалення.

Директорка Балаклійської центральної районної лікарні Марина Руденко розповідає, що під час окупації російські війська вивезли та знищили обладнання медичного закладу, а в приміщеннях розгорнули казарму. До того ж під час відступу окупанти обстріляли корпус лікарні, внаслідок чого понад 400 вікон потребують заміни.

— Незабаром до медичного закладу мають надійти нові вікна, – зазначила Марина Руденко. – За допомогою обласної військової адміністрації ми зможемо все відновити і наша лікарня буде ще кращою, ніж була до окупації.

На сьогодні Харківською обласною військовою адміністрацією погоджені аварійно-відновлювальні роботи на 307 об’єктах регіону та обласного центру. З них 170 – це багатоповерхові будинки Харкова та області.