Українське самоврядування отримало підтримку європейських колег

15.05.2024 16:19 Влада
Фото: Харківська обласна рада Фото: Харківська обласна рада

Учасники Другого міжнародного саміту міст і регіонів висловили готовність підтримувати суверенітет та незалежність України, її територіальну цілісність та співпрацювати заради сталого розвитку.

Президентка Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко повідомила медіа «Слобідський край» про участь у Другому міжнародному саміті міст і регіонів, який пройшов 9 травня в Києві.

Під час Саміту Тетяна Єгорова-Луценко була обрана на посаду співголови від України в Європейському комітеті регіонів Конференції регіональних та місцевих органів влади «Східного партнерства» (CORLEAP).

– Не підведу. За підтримку моєї кандидатури на цей пост дякую Асоціації міст України, Всеукраїнській асоціації громад та нашій команді УАРОР, – заявила Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона повідомила про підготовку зустрічі з президентом Європейського комітету регіонів Вашко Алвесом Кордейро, де буде визначена дата та місце проведення виїзного засідання CORLEAP.

Допомога від європейців

Напередодні Саміту Тетяна Єгорова-Луценко провела зустріч з президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Марком Коолсом та членами Конгресу. Основною темою зустрічі стала допомога українським регіонам, районам та громадам у вирішенні питань та викликів, що постали внаслідок повномасштабної російської агресії, також відновлення у післявоєнний час. Крім того, йшлося про завершення реформи місцевого самоврядування та децентралізації в Україні як основи європейської інтеграції.

– Маємо намір організувати зустріч представників українських Асоціацій місцевого самоврядування на майданчику Ради Європи задля подальшого співробітництва і налагодження звʼязків. Ми всі розуміємо, що шлях до ЄС тернистий і непростий. Але маємо всебічну підтримку і впевнену згоду європейських партнерів подолати його швидко та ефективно, – наголосила Тетяна Єгорова-Луценко.

Вона зазначила, що, взявши на себе функцію говорити від імені муніципалітетів і регіонів Європи, Конгрес працює над сприянням консультаціям і політичному діалогу між національними урядами та місцевими і регіональними органами влади, співпрацюючи з Комітетом міністрів Ради Європи.

Співробітництво для сталого розвитку

Як повідомила Тетяна Єгорова-Луценко, головною метою Саміту міст і регіонів стало налагодження звʼязків між громадами, регіонами України та Європи. В ході Саміту були обговорені такі актуальні теми, як відновлення та розвиток громад і територій під час війни та у повоєнний час, а також європейська інтеграція України. Крім того, йшлося про гуманітарні виклики, пов’язані з внутрішньо переміщеними особами, та про медичний, психологічний і соціальний аспекти реабілітації жертв війни.

Була схвалена Декларація Саміту, де представники місцевого і регіонального самоврядування країн Європи, Північної Америки та Далекого Сходу висловили готовність, зокрема, підтримувати суверенітет та незалежність України, відновлення її територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах і продовжувати всебічне поглиблення її співпраці з Європейським Союзом та іншими міжнародними партнерами задля забезпечення сталого розвитку українських міст і регіонів.

На Саміті були підписані більше 10 угод про співпрацю.

– Під час свого виступу подякувала міжнародним партнерам за підтримку і допомогу, яку вони надають громадам, регіонам України з початку війни. Візит поважних гостей до столиці країни, яку нещадно і щоденно обстрілює російський ворог, це ще одне тому свідчення. Поділилася досвідом співпраці Харківщини з іноземними партнерами, а також розповіла, що саме в цьому напрямі робить УАРОР. Зокрема, про те, що відкрили офіси у Брюсселі, Страсбурзі та Парижі, де представники місцевого самоврядування України можуть проводити зустрічі з партнерами, налагоджувати звʼязки, – повідомила Тетяна Єгорова-Луценко.

Також президентка УАРОР висловила переконання, що українським громадам необхідно розвивати зв’язки з європейськими муніципалітетами.

– Місцеве самоврядування країн Європи має величезний досвід подолання різних викликів та завдань у сфері місцевого самоврядування на різних рівнях. Нам доступні найкращі світові практики, які ми маємо втілювати в життя в себе на місцях. Глибоко переконана, що Європа починається не у владних кабінетах, а з кожного маленького селища чи містечка, – сказала очільниця Харківської облради.

Також Тетяна Єгорова-Луценко повідомила, що за результатами Саміту невдовзі буде підписано меморандум про співпрацю між Українською асоціацією районних та обласних рад та Асоціацією регіонів Франції. Напередодні вона мала зустріч з президенткою Асоціації, президенткою регіону Окситанія Французької Республіки Керол Дельгою, на якій домовилися провести найближчим часом зустріч з представниками всіх регіонів України та Франції.

Крім того, досягнуті домовленості щодо підписання угоди про співпрацю між УАРОР та Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи.

 Другий міжнародний саміт міст і регіонів проводився у межах діяльності Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Перед присутніми з вітальним словом виступив Президент України Володимир Зеленський. Учасниками Саміту стали голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, керівник Офісу Президента України, голова Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України Андрій Єрмак, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр економічного співробітництва та розвитку ФРН Свенья Шульце, президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Марк Коолс, голова комісії CIVEX Європейського комітету регіонів, віце-президент регіону Бургундія-Франш-Конте Патрік Моліноз, мер міста Брюссель Філіп Клозе, губернатор штату Вашингтон Джей Роберт Інслі. Також у роботі Саміту брали участь понад 100 делегатів із 16 країн Європи та США і більше 150 представників громад та регіонів України.

Раніше «Слобідський край» писав, що Харківська область та Франція знаходять нові можливості для співпраці