Змінено поріг звернень для розгляду електронних петицій

Змінено поріг звернень для розгляду електронних петицій

Фото із соцмережі

Депутати ухвалили проект рішення «Про затвердження Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Харківській обласній раді».

Під час пленарного засідання V сесії Харківської облради 23 червня депутати обговорювали питання щодо визначення порога звернень від громадян для реєстрації електронних петицій для розгляду.

Так, спочатку депутати запропонували зменшити поріг із 10 тис. до 3 тис. підписів від громадян для того, щоб петиція була розглянута. Потім прозвучала пропозиція зменшити до 5 тис.

Депутати внесли масштабні зміни до обласного бюджету 

- Як районна рада, так і обласна має обмежену кількість повноважень. Я б не хотів, аби люди, які будуть звертатися з електронними петиціями, отримували у відповідь відписки, і їхня петиція не розглядалася. Згоден, треба планку знизити. Пропоную компромісне рішення у 5 тисяч підписів, - відзначив голова Харківської облради Сергій Чернов.

За основу проект рішення не прийняли, зрештою за пропозиціями депутатів визначили поріг у 5 тисяч підписів. Тепер для розгляду петиції обласною радою не менше ніж 5000 громадян мають підтримати її своїми підписами упродовж не більше як трьох місяців з дня оприлюднення петиції.

Якщо цього не станеться, вона розглядатиметься як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».


Подання електронних петицій до обласної ради стартує 1 жовтня. Відповідний розділ можна буде знайти на офіційному сайті Харківської облради.

Читайте також: Депутати облради звернулися до міністрів заради добровольців АТО 

Тетяна Василець

За матеріалами:СЛОБIДСЬКИЙ КРАЙ