«Як Гриць рятував Україну»: юні актори з Вербівки дають патріотичні вистави

04.07.2023 12:20 Балаклія

У селі Вербівка Балаклійської громади Харківської області вже двадцять років діє шкільний  дитячий театр. За весь період театр усього пів року був на простої, коли село було в окупації. Відразу після звільнення  юні артисти перейшли на репертуар патріотичного змісту.  

Про це медіа «Слобідський край» розповіла Ольга Голуб, бібліотекар Вербівського ліцею і засновниця та керівниця самодіяльного дитячого театру одночасно.

 – Наш шкільний театр має назву «Джерельце». Його артистам від 10-ти до 16-ти років. Коли почалося повномасштабне вторгнення  і село вже в перших числах березня було окуповане, більшість дітей разом із  батьками, тікаючи від війни, виїхали деінде. На місці залишалися тільки п’ятеро юних  артистів. Навіть в окупації вони все запитували мене, коли ж ми відновимо репетиції, – розповідає пані Ольга.

6 вересня ЗСУ звільнили Вербівку. Наступного дня ворог завдав нищівного удару по школі. Пані Ольга разом з групою односельців у мішках перенесли до вцілілого дитсадка бібліотечні книжки і ляльок-маріонеток. Невдовзі юні театрали приступили до репетицій.

  –  Мені до рук потрапив сценарій дитячої вистави на злобу дня «Як Гриць Україну рятував». У ній зрозуміло для дітей пояснюються події, які сьогодні відбуваються в Україні. Фінал вистави очікувано-виправданий: Україна   – ненька врятована, бо непереможна, – говорить Ольга Голуб.

З цією виставою юні артисти з Вербівки виступали і перед своїми місцевими глядачами, і перед балаклійськими. Репетиції, поки ліцей не відбудований, проходять у приміщенні Вербівського старостату, де їм виділили кімнату. Наразі «Джерельце» взяло творчу паузу, бо тривають канікули.    

Нагадаємо, що у селі Петрівському Балаклійської громади Харківської області триває відбудова пошкоджених обстрілами житлових будинків. До цієї потрібної справи долучилися і представники релігійної волонтерської організації  «Рука ангела» з Івано-Франківська. 

Також нагадаємо, що у Балаклії усувають наслідки грунту. 

Раніше ми писали, що у Балаклійській громаді Ізюмського району Харківської області почала працювати машина для розмінування. Над виготовленням до неї причіпного механізму натискної дії працювали спеціалісти КП «Балаклійський  Житлокомунсервіс».

Більше новин Балаклія читайте на нашому сайті.