Експеримент винахідливих комунальників: у Балаклії протестували машину для розмінування

23.06.2023 12:50 Балаклія

У Балаклійській громаді Ізюмського району Харківської області почала працювати машина для розмінування. Над виготовленням до неї причіпного механізму натискної дії працювали спеціалісти КП «Балаклійський  Житлокомунсервіс».

Про це кореспондентці масмедіа «Слобідський край» повідомив головний інженер балаклійського комунального господарства Олександр Скалозубов.

«Майже в центрі міста, на перехресті вулиць Соборної і Центральної, маємо ділянку з невиявленими  протипіхотними мінами «пелюстка». Піротехніки не можуть пройти  ділянку вручну через щільну рослинність, не увернеться на ній і спеціалізована техніка з  розмінування.  Оскільки впорядкування території міста входить до зони нашої відповідальності, ми задумались над створенням альтернативного механізму для розмінування в міських умовах», – розповідає Олександр.

За справу взявся колектив автотранспортної дільниці. Через  два тижні пристрій був готовий. Це причіпний металічний коток із зубцями натискної дії до мінінавантажувача. Аби додатково захистити водія, перед  кабіною навісили лист заліза товщиною 10 мм, залишивши зону для видимості.

У день тестування машини вдалося обстежити третину площі. Вибухонебезпечних предметів виявлено не було.

Нагадуємо, у місті Балаклія Харківської області робітники проводять демонтажні та підготовчі роботи для будівництва нового мосту в напрямку села Вербівка, який був зруйнований через військові дії країни-агресора. 

Також нагадуємо, що поблизу села Байрак Балаклійської громади Харківської області проводяться роботи з будівництва нового мосту на автомобільній дорозі Т-21-10.

Раніше ми писали, шо в Асіївці Балаклійської ТГ медики обстежили 52 пацієнти.

Більше новин Балаклія читайте на нашому сайті 

Автор: Тетяна Чмут