Намагався побудувати кар’єру при окупантах: на лаві підсудних опиниться житель Балаклії

02.03.2023 16:59 Балаклія
Київський районний суд міста Харків розгляне справу 49-річного жителя Балаклії, який перейшов на бік ворога та став співпрацювати з окупантами.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу Харківської обласної прокуратури.

За даними слідства, на початку червня 2022 року чоловік обійняв посаду так званого «исполняющего обязанности начальника Балаклейского отдела полиции Изюмского района Управления внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области».

До повноважень «очільника» псевдоправоохоронного органу входили прийом на роботу нових співробітників, затвердження внутрішніх документів, організація службової діяльності та матеріально-технічного забезпечення підлеглих. Крім того, обвинувачений брав участь у нарадах, які проводили представники окупаційних органів влади. 

У подальшому окупанти призначили чоловіка на посаду так званого «исполняющего обязанности начальника Балаклейского территориального управления Изюмской ВГА Харьковской области». Він організовував роботу управління, формував кадровий резерв і забезпечував виконання планів робіт. 

Балаклія, колаборант перейшов на бік ворога

Після того, як ЗСУ почали контрнаступ на Харківщині, колаборант намагався втекти до лнр, проте у місті Куп’янськ його затримали співробітники ДБР.  Наразі він перебуває під вартою.

Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. 

Нагадаємо, керівнику Балаклійського райсуду, який під час тимчасової окупації частини Харківської області працював в окупаційній адміністрації, заочно повідомили про підозру в державній зраді.

Нещодавно СБУ Харківської області зібрала докази добровільної співпраці з ворогом 61-річного жителя села Лісна Стінка Куп’янського району. Йому повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо також, що в Ізюмському районі правоохоронці викрили двох чоловіків, які під час окупації співпрацювали з ворогом.

Більше новин  Куп'янськ та Балаклії читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко