Суд виніс вирок жінці, яка в Балаклії наказувала знищувати державну символіку

06.03.2023 14:23 Балаклія
Мешканка міста Балаклія Харківської області добровільно погодилась працювати на окупаційну адміністрацію. У травні минулого року вона очолила «відділ освіти» та наказувала знищувати українську держсимволіку та вилучала українські книжки.

Про це повідомляє «Слобідський крій», посилаючись на пресслужбу Харківської обласної прокуратури.

Суд визнав винною 45-річну жінку за фактами колабораційної діяльності. Їй призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги у сфері освіти, строком на 10 років.

За даними слідства, колаборантка на колективних нарадах повідомляла підлеглим їй директорам навчальних закладів Балаклійської та Савинської громад, що навчальний процес відбуватиметься виключно російською мовою та за освітніми стандартами рф.

Крім того, вона видавала накази про прийняття директорів шкіл на роботу та модерувала процес направлення вчителів до російського міста Курськ для проходження перепідготовки за стандартами та програмами рф.

Також жінка надавала вказівки підлеглим вилучити з бібліотек українську літературу та державну українську символіку. Від підлеглих вона вимагала комісійно складати та підписувати відповідні акти.

Нагадаємо, що Київський районний суд міста Харків розгляне справу 49-річного жителя Балаклії, який перейшов на бік ворога та став співпрацювати з окупантами.

Також нагадаємо, що керівнику Балаклійського райсуду, який під час тимчасової окупації частини Харківської області працював в окупаційній адміністрації, заочно повідомили про підозру в державній зраді.

А в Ізюмському районі правоохоронці викрили двох чоловіків, які під час окупації співпрацювали з ворогом.

Більше новин Балаклії читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко