У Балаклії вперше після деокупації діти зустрілися з учителями «вживу»

09.05.2023 09:52 Балаклія

У селищі Нафтовиків міста Балаклія Харківської області почав діяти навчально-розвивальний заклад, названий «Клубом української незламності». Він виник завдяки співпраці американської організації «Lifting Hands International» і української громадської організації «Звичайні люди». 

Основна ставка в реалізації цього проєкту була зроблена на вчителів Балаклійського ліцею № 4, оскільки до занять у клубі залучилися його учні та їхні батьки, розповіла кореспондентці масмедіа «Слобідський край» директор Балаклійського ліцею № 4 Світлана Кобзиста.

«29 квітня відбулося перше заняття у клубному приміщенні селища. На нього ми запросили і дорослих, і дітей. Зібралося не менше п’ятдесяти осіб. До війни в нашому освітньому закладі навчалися 286 дітей, наразі в режимі онлайн – 209, 109 з яких проживають на території громади, і спостерігається чітка тенденція до повернення решти», – каже Світлана Кобзиста.

Балаклія, Харківська область. Клубом української незламності

За її словами, вперше після деокупації діти зустрілися зі своїми педагогами у форматі офлайн. Чотири дні на тиждень – вівторок, середа, четвер, п’ятниця – упродовж трьох годин поспіль (з 10-ї до 13-ї) вчителі проводять навчальні заняття з різновіковими групами дітей.

«Майбутніх першокласників готують до школи, випускників – до складанння національного мультипредметного тесту (НМТ).  Крім навчальних занять, діти можуть творчо розвиватися. З цією метою ми запросили до співробітництва колег з Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості, які організували роботу гуртка «Паперова фантазія».  Знову ж таки для дітей та батьків, які залишалися у місті упродовж всього періоду окупації і зазнали психологічних травм, члени громадської організації проводять психологічні тренінги», – розказує Світлана Кобзиста.

За словами очільниці закладу, для занять і творчого розвитку волонтери надали все необхідне, починаючи з канцелярських товарів та спортивного інвентарю. У найближчий час у центрі чекають Інтернет та планшети.  

Балаклія, Харківська області. Заняття дітей у Клубі української незламності

Нагадаємо, у місті Балаклія до 12 травня буде відбуватися збір даних на отримання фінансової допомоги від УВКБ ООН у партнерстві з Благодійним фондом «Право на захист».

Нагадаємо також, що у Балаклії працює безкоштовна локація для жінок. Туди можна звернутися за підтримкою, інформаційною та психологічною допомогою, у разі потреби в спілкуванні тощо.  

 Раніше ми писали, що по суботах працюють курси психологічної підтримки мешканців  у приміщенні Балаклійського міського клубу селища Нафтовиків.  Раніше такий проєкт було реалізовано в селі Гусарівка Балаклійської громади.

Більше новин Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут

Теги: