У господарстві Балаклійської громади бракує висококваліфікованих кадрів

25.03.2024 11:53 Балаклія
Техніка на полях ТОВ "Річленд інвест"/Фото: Андрій Лапа Техніка на полях ТОВ "Річленд інвест"/Фото: Андрій Лапа

В агроформуванні ТОВ «Річленд інвест», яке знаходиться у Балаклійській громаді Ізюмського району, через агресію рф і посилення мобілізаційних заходів виник дефіцит висококваліфікованих робочих кадрів. Найбільше бракує трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.

 

 Про це медіа «Слобідський край» розповів головний агроном ТОВ «Річленд інвест» Андрій Лапа.

  – Село Шевелівка, де знаходяться землі господарства, пів року знаходилось під постійними обстілами з різних типів зброї. Внаслідок цього була виведена з ладу значна частина автотранспортного парку господарства. На сьогодні 40% техніки вже полагоджено. Цього досить, щоб розпочати посівну кампанію. Але нам хоча б ще четверо висококваліфікованих трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва.  Ми готові йти на витрати, аби люди із сусідніх сіл зайняли вакансії, яким вони відповідають за рівнем підготовки  , – розповідає головний агроном господарства Андрій Лапа.

Майже сто відсотків орних площ перевірені на наявність вибухонебезпечних предметів. Потенційно небезпечними залишаються два поля площею близько 100 гектарів, які найближчим часом будуть ретельно досліджені на наявність вибухівки.

Минулоріч сільгоспвиробники Шевелівки засіяли соняшником півтори тисячі гектарів, половину з якого зібрали тільки на початку весни.

  Це вимушений захід, породжений реаліями, в яких ми живемо і працюємо. Отриманий результат підтвердив наші кращі очікування: зерно виявилось ліквідним. Також підживили озимі на площі 600  гектарів, займаємось закриттям вологи, – зазначає головний агроном Андрій Лапа.

насіння соняшнику, зібране в ТОВ "Річленд інвест"

Урожай соняшнику, зібраний на початку весни

Посівна кампанія ще не розпочалася, але в господарстві вже визначились, що сіятимуть соняшник, сою, розглядають варіант і ранніх зернових. 

 Нагадаємо, що на Харківщині потребують розмінування понад пів мільйона сільгоспугідь.  

Також нагадаємо, що минулого року тваринницькі господарства Харківщини повністю забезпечили потребу області у м’ясі, молоці та яйцях.