Міни вивозять тоннами: як у Барвінківській громаді розміновують територію

11.11.2022 15:09 Барвінкове
Територія Барвінківської громади всипана мінами та нерозірваними боєприпасами.

Як розповів “Слобідському краю” Барвінківський міський голова Олександр Бало, наразі на території громади працюють чотири бригади саперів.

– Така кількість саперів значно пришвидшує час розмінування. Але треба розуміти, що вибухонебезпечних предметів дуже багато. Їх вивозять тоннами з громади, я підписую акти та сам бачу, скільки ворог залишив на нашій землі небезпеки, – каже очільник Барвінківської громади.

11 листопада поблизу села Погонівка на ворожу міну наїхав трактор. Унаслідок вибуху постраждав механік трактора, а сам трактор загорівся. Олександр Бало каже, що поля громади не розміновані та криють у собі велику небезпеку.

– Молодий тракторист 1990 року народження постраждав. Слава Богу, що все обійшлося, він отримав різану рану лівої руки та задньої частини голови. Рани неглибокі, його одразу відвезли у Лозівську лікарню та надали допомогу. Наразі він уже вдома. Ми попереджуємо, що поки не треба виїжджати на поля. Обстежити їх повністю просто фізично наразі неможливо, на це піде не один рік роботи, – зауважує Олександр Бало.

Наразі у Барвінківській громаді працюють над відновленням електропостачання. А от стосовно газу – вже вся громада під'єднана до блакитного палива.

– Без світла залишається декілька сіл громади, але сапери та електрики там працюють без вихідних. Нещодавно до газу та світла під'єднали село Рідне, – розповідає Барвінківський міський голова.

Також у громаді відновлюють мости. Наразі мешканці Барвінківщини можуть дібратися до Балаклії та Ізюма.

Автор: Анастасія Хушану