У Безлюдівській громаді опалювальний сезон розпочали вчасно та готуються до можливих блекаутів

Громади на зв'язку
09.11.2023 13:20 Безлюдівка

На території Безлюдівської громади вчасно розпочали опалювальний сезон, врахувавши російську агресію. Також тут обладнують пункти обігріву та ремонтують дороги.


Зазвичай опалювальний сезон в Україні починається 15 жовтня, іноді – раніше або пізніше, залежно від кліматичних умов. У Безлюдівській громаді, повідомляє медіа «Слобідський край», нинішнього року тепло почали подавати 19 жовтня.
– Якщо в домівках тепло, то легше й зиму пережити. Щоби вчасно розпочати опалювальний сезон, ми ретельно готували соціальні об’єкти, житловий фонд і дорожнє господарство, – розповідає Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов.
Обслуговують житловий фонд на території громади КП «Котлярівське» (9 багатоквартирних будинків у  Котлярах) та ТОВ «Комунсервіс-2018», у віданні якого 81 багатоквартирний будинок в Безлюдівці, Хорошевому та Васищевому. Також створені 12 ОСББ. 
Згідно з укладеними угодами і протокольними рішеннями, послуги теплопостачання надаються по кожному будинку окремо. Багатоквартирний житловий фонд у попередні роки (2015-2018) переведений з централізованого опалення на індивідуальне. 

Встановили генератори

Минула зима була вкрай важкою для Харківщини. Рашисти старалися залишити українців без світла і тепла. 
– Під час підготовки до цьогорічного опалювального сезону ми врахували проблемні питання попереднього року, а саме підступність ворога та напади на критичну інфраструктуру, що спричинило блекаути, зупинку роботи котелень, відключення від електричної мережі, припинення водопостачання та водовідведення. Тож на критично важливих об’єктах селищною радою були встановлені генератори для забезпечення сталої роботи, - говорить Микола Кузьмінов. 

Так, на випадок виникнення аварійних ситуацій внаслідок ворожих обстрілів роботу всіх навчальних та клубних закладів Безлюдівської селищної ради будуть забезпечувати 13 генераторів. Це, зокрема, комунальні заклади «Безлюдівський юридичний ліцей», «Васищевський ліцей», «Хорошівський ліцей», «Безлюдівський ліцей». Хорошівський та Безлюдівський клуби обігріваються твердопаливними котельнями, там установлені генератори і є достатній запас твердого палива. 

Також  на випадок погіршення погодних умов на території Безлюдівської громади підготовлені 5 пунктів обігріву населення та «Пункт Незламності». Кожен об’єкт укомплектований резервними генераторами потужністю від 4 до 10 кіловатів.

Обладнують «острівки тепла» 

Знаючи підступність ворога, у Безлюдівській селищній раді потурбувалися, щоб мешканцям громади було легше пережити зиму. На території громади визначені та підготовлені 4 пункти обігріву населення та «Пункт незламності».  Пункти обігріву функціонуватимуть у Васищевому, Хорошевому, Лизогубівці та Котлярах. У Безлюдівці розташовано «Пункт незламності». 
Як повідомив керівник Безлюдівської селищної ради, вони проводять  постійну роботу щодо укомплектування «Пункту Незламності» та пунктів обігріву задля того, щоб місцеві жителі могли за необхідності скористатися ними.
– Усі пункти будуть облаштовані всім необхідним: водою, їжею, медикаментами. Тут люди  зможуть зігрітися та підзарядити гаджет навіть в умовах тривалого знеструмлення населеного пункту, – зазначив Микола Кузьмінов.


Ремонтують дороги

Ремонт доріг – один з пріоритетних напрямків роботи Безлюдівської селищної ради. 
– Майже в кожному населеному пункті громади є проблемні ділянки, що потребують ремонту та догляду, адже погані дороги спричиняють дискомфорт і водіям, і мешканцям громади, – каже селищний голова Микола Кузьмінов.

Капітальний ремонт проїздної дороги у Безлюдівці/фото: Павло Ярош

У Безлюдівці по провулку Новому та площі Стадіонній виконано капітальний ремонт проїзної частини/фото: Павло Ярош

Тим більше якість доріг важлива в осінньо-зимовий період, коли ситуацію на розбитих ділянках посилює несприятлива погода. Наразі в Безлюдівці проводиться капітальний  ремонт проїзної частини у провулку Новому, на майдані Стадіонному та по вулиці Чайковського.

Капітальний ремонт дороги на площі стадіонній у Безлюдівці/фото: Павло Ярош

Капітальний ремонт проїзної частини у Безлюдівці/фото: Павло Ярош

Також триває поточний (ямковий) ремонт асфальтобетонного покриття дороги по вулицях Івана Підкопая, 1-го Травня і Романа Левицького. На вулиці Кооперативній капітально відремонтовані внутрішньоквартальна дорога і тротуари. Шляхове покриття оновлене на провулку Овочевому.

У Васищевому триває поточний ремонт асфальтобетонного покриття дороги на вулицях Заливній, Першого травня, Слобідській. 
У Хорошевому дорожнє покриття ремонтують на вулицях Миру,  Дачній, Шевченка та на майдані Дружби. Шляхове покриття оновлюють також по вулиці Шевченка. Вже відремонтовані дороги у провулку Дружньому та на вулиці 1-го Травня.
В селі Котляри дорогу відремонтовано на вулиці Безлюдівській та на проїзді до вулиці Аерофлотської. В Лизогубівці відремонтована дорога по вулиці Шкільній.  
Крім цього, здійснений поточний ремонт ґрунтових доріг (грейдерування) у семи населених пунктах Безлюдівської селищної ради. Так, у Безлюдівці відповідні роботи проведені на площі Стадіонній та ще 22 вулицях і провулках. Зокрема, це вулиці Незалежності, Нагірна, Лиманська, Стадіонна, провулки Новоий, Незалежності та інші.

Ремонт дороги у Безлюдівській громаді/фото: Павло Ярош

Асфальтування внутрішньоквартальних доріг та тротуарів прибудинкової території у Безлюдівці/фото: Павло Ярош

У Хорошевому ґрунтові дороги оновлені на 23 вулицях і провулках, в тому числі на вулицях Дачній, Зеленій, Зоряній, Шкільній, Вишневій. у провулках Шкільному, Зоряному, Весняному. 
В Лизогубівці ґрунтові дороги відремонтовані на вулицях Лісній, Центральній, Польовій, Садовій, Луговій, Поштовій, Озерній. 
В селі Кирсанове ґрунтові дороги відремонтовані на вулиці Тепличній та в провулку Лісному. 
У селі Хмарівка здійснений ремонт ґрунтових доріг на вулицях Кооперативній, Зарічній, Нижній, Дуброва, Рубіжній, Шкільній, Піщаній та у провулках Шкільному й Луговому. У селі Темнівка – на вулицях  Харківській та Зміївській. 
У Васищевому ґрунтові шляхи відремонтовані на 24 вулицях та провулках, зокрема це вулиці Слобідська, Трудова, Новопроектна,  Просьолочна, Північна та Південна.
Як зазначив Микола Кузьмінов, за дорогами потрібно постійно доглядати, щоб своєчасно ремонтувати дрібні пошкодження та запобігати великим руйнуванням. Адже в процесі експлуатації під впливом ваги транспортних засобів, температурних коливань, опадів та інших чинників автомобільні дороги зношуються і пошкоджуються. Тож ремонтні роботи будуть у громаді продовжені наступного року, бо якісні дороги впливають на функціонування інфраструктури. А також на це дуже чекають місцеві жителі.

Асфальтування внутрішньоквартальних доріг та тротуарів у Безлюдівці/фото: Павло Ярош

По вулиці Кооперативній у Безлюдівці заасфальтовано внутрішньоквартальні дороги та тротуари прибудинкової території/фото: Павло Ярош

Більше новин Харківська область на нашому сайті

Читайте також, у Харківській області опалення включили у понад 7300 житлових будинків,

Раніше ми писали, Безлюдівська громада допомагає ЗСУ, приймає ВПО та відновлює розбиті будинки.