У Близнюківській громаді виявляти браконьєрів і «чорних» лісорубів поліцейським допоможе квадрокоптер

07.06.2024 16:50 Близнюки
Поліцейські Близнюківської громади тестують дрон/Фото: Близнюківська селищна рада Поліцейські Близнюківської громади тестують дрон/Фото: Близнюківська селищна рада

У Близнюківській громаді Лозівського району поліцейські протестували квадрокоптер. Кошти на його придбання були виділені з місцевого бюджету. Квадрокоптер незамінний, коли йдеться про пошук зниклих безвісти, виявлення фактів незаконної вирубки дерев та браконьєрства.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Євгеній Черкас, заступник начальника сектора поліцейської діяльності № 1 Лозівського районного відділу поліції.

 – Квадрокоптер поки що не задіяний. Наш співробітник Андрій Будаква пройде потрібне навчання і працюватиме з дроном у Близнюківській громаді. Він уже мав невеликий досвід керування дроном, тому його кандидатура цілком підходяща. Дрон дуже ефективний, коли йдеться про пошук зниклих безвісти, виявлення фактів незаконної вирубки лісових насаджень, рибалок та мисливців, які зважились розжитись на рибу та дичину у протизаконний спосіб, – розповідає Євгеній Черкас, заступник начальника сектора поліцейської діяльності № 1 Лозівського районного відділу поліції.

Декілька місяців тому в селі Добровілля Близнюківської громади семирічна дитина вийшла з двору і загубилася. Батьки забили на сполох і звернулися до правоохоронців. Пошуки увінчалися успіхом. Дівчинку знайшли у полі серед соняхів.

  – Хай ніхто не губиться, але якщо вже так станеться, то тепер ми значно швидше знайдемо заброду, – зазначає Євгеній Черкас, заступник начальника сектора поліцейської діяльності № 1 Лозівського районного відділу поліції.
   
Використання безпілотників правоохоронцями – світова практика. Квадрокоптер здатний швидко облетіти територію, що значно підвищує результативність роботи працівників поліції.

Майже одночасно з Близнюківською селищною радою квадрокоптери поліціянтам придбали і  Барвінківська та Лозівська громади.

Нагадаємо, що у Краснокутській громаді з’явиться ще один поліцейський офіцер.

Також нагадємо, що у Пісочині поліцейські офіцери та робітники комунальної сфери спільно з небайдужими жителями врятували собаку.