У Близнюківській лікарні можна буде безкоштовно зробити комп’ютерну томографію

19.04.2023 15:21 Близнюки
Джерело: Близнюківська селищна рада Джерело: Близнюківська селищна рада

У КП «Близнюківська ЦРЛ» Харківської області вже завершуються роботи з встановлення томографа.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» очільник Близнюківської громади Геннадій Король, за час повномасштабної війни у «Близнюківській ЦРЛ» збільшилася кількість пацієнтів. 

– Пацієнтів значно побільшало. І це не тільки внутрішньо переміщені особи, а й жителі громад Ізюмського району. Найбільше людей приїжджають з Барвінківщини. Також є пацієнти з Ізюма – там була прекрасна лікарня, але вона поки що повністю не відновлена, – зазначив Геннадій Король.

За словами заступника генерального директора з економічних питань «Близнюківської ЦРЛ» Миколи Грушака, загалом кількість нових пацієнтів збільшилась на 100 %. Люди звертаються до лікарні з різних приводів – соматичного, хірургічного профілю, а також – реабілітації.

Наразі у лікарні вже ведуться фінальні роботи з відкриття кабінету комп’ютерної томографії. Спочатку аналізувати результати обстеження та встановлювати діагноз лікар буде дистанційно. А на місці працюватиме лаборант, який здійснюватиме медичний супровід пацієнта. Утім, це тимчасова практика, поки персонал лікарні не пройде потрібне навчання. Зробити обстеження можна буде безкоштовно за направленням від вузького спеціаліста та тим, хто лежить у стаціонарному відділенні лікарні.

– Вже  куплений та встановлений томограф. Наразі 80 % роботи складається з документації. Наступного тижня нам довезуть ще обладнання, яке необхідне для безпечної експлуатації. Також ми маємо плани на придбання мамографа та автоматичного біохімічного аналізатора. Було проведено первинний аналіз і виявлено, що багато жінок наразі потребує скринінгу молочних залоз. І маємо сподівання, що дана процедура скоро буде доступна в нашій лікарні. У нас є лікар, який має практику працювати на даному обладнанні, тож працюємо над тим, щоб придбати та встановити це обладнання, – сказав Микола Грушак.

Наразі у «Близнюківській ЦРЛ» працює чимало лікарів-переселенців, серед них травматолог, інфекціоніст, офтальмолог, лікар-лаборант, хірург, невропатолог. Більшість фахівців планують залишитися жити та працювати у громаді.

Нагадаємо, фабрика-кухня в Лозовій забезпечить харчуванням 89 шкіл і дошкільних закладів у Близнюківській, Біляївській, Олексіївській, Первомайській та відповідно Лозівській громадах. Тобто охоплюватиме навчальні заклади усього Лозівського району. Раніше Близнюківська громада отримала автомобіль швидкої допомоги. Також нагадаємо, аграрії з Близнюківщини допомагають військовим харчами, автівками та зброєю.

Інші новини Близнюки та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану