У Лозовій побудують другу в Україні сучасну фабрику-кухню для школярів

11.04.2023 11:56 Лозова

У районі Авилівка в місті Лозова Харківської області побудують сучасну фабрику-кухню, де будуть готуватися корисні страви для дітей з навчальних закладів. Проєктом планують охопити 89 шкіл та дитячих садків усього Лозівського району.  Перший подібний заклад уже будують у Бучі Київської області.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів Лозівський міський голова Сергій Зеленський.

10 квітня міський голова Лозової Сергій Зеленський і начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов з однієї сторони та американський меценат Говард Баффет з іншої підписали меморандум про співпрацю. У рамках домовленостей у Лозовій побудують сучасну фабрику-кухню, де будуть готувати корисні страви для дітей з навчальних закладів.

— Ми займалися питанням якісного харчування понад два роки, ще до війни. Перебрали всі проєкти, що нам пропонували – європейські, безпосередньо країн Балтії, що займаються харчуванням у Києві. Нам випав американський проєкт, – розповідає Сергій Зеленський.

Очікується, що фабрика-кухня в Лозовій забезпечить харчуванням 89 шкіл і дошкільних закладів у Близнюківській, Біляївській, Олексіївській, Первомайській та відповідно Лозівській громадах. Тобто охоплюватиме навчальні заклади усього Лозівського району.

Фабрика-кухня буде розташовуватися в районі Авилівка у місті Лозова, неподалік від ліцею № 8, який було зруйновано внаслідок влучання ворожої ракети.

— Переконаний, поява такого масштабного важливого об'єкта вкотре приверне увагу інвесторів до зруйнованого ліцею № 8. І майже 600 школярів та 100 дошкільнят, які втратили навчальний заклад, знову сядуть за новенькі парти, – каже міський голова Лозової.

Ще 28 березня на сесії Лозівської міської ради було ухвалено рішення про відведення земельної ділянки площею 1,5 гектара. Наразі ж розпочато бюджетування та проєктування об’єкта.

— На кінець місяця будемо затверджувати проєктно-технічну документацію. Паралельно з цим працюємо над технічними умовами з підведення води, електроенергії, а також робимо під’їзні шляхи. Необхідно прокласти понад два кілометри доріг, – ділиться планами Сергій Зеленський.

Кухня-фабрика у Лозовій це другий проєкт в Україні. Перший вже почали будувати у місті Буча Київської області.

Будівництво подібних закладів розробляється в рамках реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською та розпочатої у 2022 році.

— Проєкт фабрики-кухні не лише про їжу – він про спільні дії. Про підтримку, яка не має кордонів і територіальних обмежень. Про допомогу та взаємодію в широкому сенсі, бо кухні – це й робочі місця, і необхідне територіям економічне пожвавлення, – зазначила Олена Зеленська.

На такій фабриці-кухні можна приготувати 10 тисяч порцій для школярів та дошкільників. Таким чином відбувається економія витрат на воду та електроенергію, налагоджується систематизоване постачання дітям безпечної та якісної їжі.

— Це важливий крок не настільки для громади, а скільки для дітей. Правильне харчування – це здоровий спосіб життя, наше майбутнє, за яке також треба думати. Війна війною, але потрібно не забувати, що за нашою спиною є ще майбутні покоління, – каже Сергій Зеленський.

Нагадаємо, у місті Лозова висаджують понад 300 саджанців хвойних дерев та кущів.

Також Лозова отримала новий автомобіль швидкої та невідкладної допомоги типу Б.

Нагадаємо також, що 13 березня у місті Лозова вперше з початку повномасштабного російського вторгнення увімкнули вуличне освітлення. Світло включатимуть щоденно з 18:30 до 21:00. 

Головні новини Лозова читайте на нашому сайті.