Борівщина: «святкові заходи» до 9 травня, відновлення світла та новонароджена

10.05.2022 17:35 Борова
Фото: Борівська селищна рада Фото: Борівська селищна рада
Борівська селищна рада надала інформацію про ситуацію в ТГ.

Борівська громада залишається під тимчасовою окупацією військами рф. Хоча з території Борової та Богуславки проводили масовий вихід техніки та живої сили – частина їх там залишилась.

– Здебільшого вони розташовані на околицях населених пунктів. Боровою продовжує керувати новосибірський «комендант» та поліцаї з-поміж місцевих колаборантів, – повідомляють у селищній раді.

Техніка в більшій кількості розташована в лісах, полях та посадках. Іноді прямо на городах місцевих жителів. У Богуславці окупанти облаштували госпіталь для лікування своїх поранених.

Військові зс рф продовжують заселятися у домівки місцевих, відбирають продукти, речі, інструменти, псують автомобілі та техніку. Цивільних не чіпають.

– Очевидно, засвоївши урок на прикладі інших населених пунктів, коли після вчинених військових злочинів їхні імена, домашні адреси, військові звання були ідентифіковані, оприлюднені та опрацьовуються юристами для подальших судових справ у військовому трибуналі, – йдеться у повідомленні.

У Боровій змогли відновити електропостачання, відновилась і централізована подача води – їх не було з 14 квітня. Люди змогли зарядити телефони, але зв'язку в ТГ досі немає. Щодо інших населених пунктів – повної інформації немає. Світло відсутнє в Дружелюбівці та Ізюмському – там повалені 30 електроопор.

На 9 травня росіяни провели «святкові заходи» на території всіх окупованих громад і оприлюднили відео на своїх пропагандистських каналах. Так борівчани, що виїхали, змогли побачити рідне селище та своїх земляків.

Крім того, 5 травня в окупації народилась дівчинка. Пологи приймали в Куп'янській лікарні, мати і немовля почуваються добре.

Автор: Анастасія Хушану