У Борівській громаді окупанти відловлюють курей через нестачу продовольства

09.05.2022 16:15 Борова
Про ситуацію у Борівській громаді Харківської області розповіли селищній раді.

Борівська громада залишається під тимчасовою окупацією російськими військовими. На території ТГ і досі немає електроенергії, мобільного зв'язку та інтернету. Деякі магазини та аптеки працюють – але товар в них обмежений.

За інформацією селищної ради, у сусідньому районі Сватовому зараз доступні до перегляду лише російські телеканали. Сторінки електронного місцевого ЗМІ зламані, зараз вони використовуються для поширення інформації окупаційної влади. Вороги продовжують знімати постановочні сюжети. У Пісках-Радьківських зняли відео, як дбають про пам'ятник переможцям над фашизмом та алею пам’яті.

– При цьому у відео чомусь ретельно приховано місцевість навколо.  Очевидно, правдиві кадри зі зруйнованими будівлями, розстріляними автівками та порожніми вулицями порушили б сценарій традиційного для росії інформаційного продукту, який розказує про «освобожденіє» українців і в який так свято вірить пересічний росіянин, – пишуть у селищній раді.

З території Борової та Богуславки спостерігається масовий вихід військ рф у напрямку Куп'янська. Але велика кількість живої сили та техніки окупантів залишається в селах Ізюмське, Дружелюбівка, Ольгівка, Чернещина, Першотравневе, Підвисоке, Гороховатка та Бахтин. Для місцевих це несе безпекові загрози, в полях замаскована ворожа техніка. Ліси, посадки та всі місця, де перебували вороги, можуть бути заміновані.

Крім того, загарбники розміщуються в закладах соціальної інфраструктури та покинутих будинках місцевих жителів. Через проблеми із забезпеченням військові рф відловлюють на вулицях курей, качок, гусей. З місцевими намагаються обмінюватися на свиней та харчові продукти або ж просто відбирають їх.

Нагадаємо, у Боровій загарбники формують свої силові структури, до них залучають місцевих колаборантів. Приміщення магазину одного з підприємців використовують як опорний пункт. 

Автор: Анастасія Хушану