На Борівщині школи переходять на російську програму, але учні хочуть навчатися за українською

29.07.2022 21:30 Борова
В окупованій Борівській громаді Харківської області місцеві школи переходять на російську навчальну програму, але все більше місцевих учнів хочуть навчатися за українською програмою дистанційно.

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

Окупована Борівська громада готується до початку навчального року. У школах знищують українську державну символіку та українські підручники. Деякі вчителі погодилися на співпрацю з окупаційною адміністрацією і планують працювати за російськими програмами та підручниками. Такі освітяни пишуть заяви на звільнення офіційному керівництву українських навчальних закладів.

Однак кількість учнів, які знаходяться у громаді та хочуть навчатися дистанційно за українською програмою, зростає. Так само думає і багато батьків школярів. Вони хочуть, щоб їх діти навчалися в українських школах, а не російських. Проте, через відсутність зв’язку та Інтернету повноцінно навчатися за дистанційною формою вони не можуть. Тому для них передбачена сімейна форма навчання.

— Сімейна форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Навчаючись вдома та періодично виїжджаючи на зв’язок, учні отримуватимуть теми для вивчення та завдання для виконання, а потім проходитимуть оцінювання, – пояснюють у селищній раді.

Також на Борівщині продовжуються жнива. Цьогоріч урожай збирають не всі сільськогосподарські підприємства і не на всій території громади. Деякі поля заміновані, тому там неможливо проводити роботи. Ще проблемою є те, що не вистачає техніки, запчастин та паливно-мастильних матеріалів. Близько 500 гектарів зерна було знищено пожежею на полі поблизу сіл Піски-Радьківські та Вище Солоне. Проте, цього року досить велика врожайність. У деяких господарствах вона становить приблизно 50-60 центнерів з гектара. Подальша доля зібраного зерна досі невідома.