На окупованих територіях Харківщини росіяни планують масові заходи до 9 Травня

04.05.2022 14:30 Борова

Про ситуацію в тимчасово окупованій Борівській громаді Харківської області розповіли у селищній раді.

Борівська громада продовжує жити в складних умовах під окупацією військами рф. Третій тиждень на території ТГ немає світла, мобільного зв'язку та Інтернету. Так само неможливо зняти готівку чи розрахуватися карткою. За інформацією селищної ради, у деяких населених пунктах відсутнє і газопостачання.

Щодо медичної сфери – працює Борівська центральна лікарня. Але там відчувається гостра нестача ліків для нормалізації тиску та лікування серцево-судинних захворювань. Інсулінозалежні пацієнти можуть отримати життєво необхідні ліки із запасу, який був створений ще до окупації. В лікарнях також відсутні  водопостачання та водовідведення.

– Жителі громади їздять за продуктами та ліками до Куп’янська, Сватового та Старобільська. Однак у цих окупованих населених пунктах також є проблеми з наявністю медичних препаратів, – зазначили в селищній раді.

Крім того, за свідченнями місцевих, що відвідують Сватове, – там триває впровадження порядків так званої «ЛНР».

– Вводяться в обіг російські рублі, проголошуються «лнрівські свята», як то День «республіки» 12 травня, мобільний зв’язок працює через оператора самопроголошеної республіки «Лугаком». У місті також готуються масові заходи до 9 Травня з постановочними телезйомками, також поширюються популістські новини про підтримку ветеранів, – ідеться у повідомленні.

Подібні заходи росіяни планують організувати і в Боровій та найбільших селах. Селищна рада закликає місцевих відмовитися від участі в масових заходах, мета яких продемонструвати радість та вдячність мешканців ТГ окупантам на камеру.

Нагадаємо,  під виглядом російської гумдопомоги на Борівщині роздають продукцію місцевих сільгосппідприємств. Зокрема, борошно, молоко та м'ясо забитих корів – дійні стада перетворилися на м'ясні. Це пов'язано із забороною окупантів належним чином доглядати і доїти тварин.