Офіцер рф наказував бити струмом та клеймувати жителів села Піски-Радьківські

20.04.2023 16:52 Борова

Під час окупації села Піски-Радьківські Борівської громади Харківської області російський офіцер наказував своїм підлеглим катувати колишніх учасників АТО та цивільне населення, щоб отримати інформацію про військовослужбовців ЗСУ. Наразі прокуратура заочно повідомила йому про підозру.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край».

За інформацією Харківської обласної прокуратури, під час окупації села Піски-Радьківські Борівської громади 41-річний підполковник зс рф з позивним «Морячок» здійснював командування військовими 30-ї мотострілецької бригади російської армії.

За його вказівкою підлеглі знаходили чоловіків, які були у складі сил оборони України в період 2014-2015 років, та цивільних осіб, утримували їх у нелюдських умовах у льоху та катували. Все для того, щоб отримати інформацію про проукраїнські налаштованих громадян та військовослужбовців ЗСУ.

У травні 2022 року за наказом підозрюваного військові рф приїхали до будинку 58-річного чоловіка, били його електрошокером, стріляли над головою та врешті зв’язали й провели обшук домоволодіння. Пізніше чоловіка помістили в кузов автомобіля із символікою «Z» та доставили до місця дислокації окупантів.

— Затриманого помістили до льоху домоволодіння, присвоїли йому порядковий номер і наказали на нього відгукуватись. Чоловіка сім діб утримували у принизливих умовах за відсутності достатньої кількості харчових продуктів, води. Постраждалого систематично били прикладом автомата, палицею, застосовували електрошокер та поставили клеймо розпеченою залізною кочергою, – зазначають у головному управлінні Національної поліції в Харківській області.

Кочерга, якою клеймували колишніх учасників АТО під час окупації

Після чергового допиту із застосуванням палиць чоловіка доставили в село Рубці Донецької області, що близько 10 кілометрів від Пісок-Радьківських. Там його, за інформацією поліції, протягом 30 діб тримали в приміщенні сараю і примушували прибирати вулиці та рити окопи.

Подібна доля також спіткала і 49-річного місцевого мешканця, колишнього учасника АТО.

— Іншого 48-річного чоловіка за наказом підозрюваного також утримували у тому ж льоху, де вже перебувало 5 осіб. У нелюдських умовах колишній «атовець» провів близько тижня. Після чергового допиту чоловіка відпустили і наказали не відлучатись з місця свого постійного мешкання, — додають у поліції.

Підвал, у якому незаконно утримували мешканців села Піски-Радьківські Борівської громади Харківської області

Кожній незаконно затриманій особі російські військові присвоювали «порядковий номер» та наказували відкликатися на нього.

Зловмиснику наразі заочно повідомлено про підозру за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Також вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Нагадаємо, усім мешканцям Борівської громади відновили газопостачання.

Також волонтери встановили спеціальні годівнички для безпритульних тварин у селищах Борова та Ківшарівка Харківської області.

Крім того, після тривалої перерви розпочинає працювати відділення Ощадбанку в селищі Борова.

Головні новини Борова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко