Окупанти на Борівщині використовують місцевих жителів як «живий щит»

15.07.2022 20:00 Борова
В окупованій Борівській громаді Харківської області росіяни переміщаються поближче до будинків місцевих жителів, щоб використовувати їх як «живий щит».

Про це повідомляє Борівська селищна рада.

Останніми тижнями російські окупанти на Борівщині все частіше потрапляють під ураження української артилерії, втрачаючи при цьому техніку та живу силу. У зв’язку з цим вони разом з технікою переміщаються ближче до будинків місцевих жителів, щоб забезпечити собі «живий щит».

Узагалі росіяни в громаді поводять себе по-різному. Дехто вимінює машинне мастило та дизельне пальне на м’ясо, молоко, яйця, самогон тощо. Водночас зафіксовані також випадки мародерства та пограбування. Крім того, з окупованої громади повідомляють про зникнення, катування та ґвалтування місцевих мешканців.

Місцеві колаборанти розселяють по будинках своїх односельців російських військових та надають їм інформацію про місцевих жителів. Зафіксовані також випадки, коли зрадники допомагають окупантам грабувати будинки, привласнювати бізнес та сприяти укріпленню окупаційної влади на території громади.

– Ці зрадники ретранслюють російські наративи про те, що росія буцімто тут назавжди та все буде краще, ніж було. Натомість соціально-економічна ситуація в громаді залишається тяжкою: люди залишаються без пенсій та зарплат, ціни на харчові продукти, засоби гігієни та ліки постійно підвищуються, немає мобільного зв‘язку та Інтернету, у деяких населених пунктах відсутнє газопостачання, постійний контроль на блокпостах та присутність російських військових пригнічують та підсилюють відчуття небезпеки, – кажуть у Борівській селищній раді.

Також до Борової приїхали російські медики, які будуть лікувати поранених окупантів у приміщеннях Борівської центральної лікарні.

Автор: Олександр Манченко