Окупанти призначили колаборанта «старостою» в Борівській громаді

20.04.2022 15:37 Борова

Російські військові призначили свого «старосту» в Ізюмському окрузі Борівської громади Харківської області.

Борівська селищна рада повідомила оперативну інформацію щодо ситуації в громаді станом на 15:00 20 квітня. Громада залишається повністю окупованою російськими військовими. З міркувань безпеки подробиці по кожному окремому населеному пункту не повідомляються.

Мобільного зв'язку та інтернету немає, в деяких населених пунктах відсутні електро- та водопостачання, немає газу. Відсутність електроенергії пов’язують з наслідками обстрілів високовольтної лінії електропередач на території Луганської області.

– На території громади все так само спостерігається велика кількість військової техніки та живої сили ворожої армії. Натомість надходить інформація, що російські війська планують рухатися далі, а в громаді мають залишити лише військову комендатуру. Наразі окупанти ремонтують свою техніку на базі деяких сільськогосподарських підприємств громади, які зайняли після окупації.  На жаль, дехто з місцевих жителів співпрацює з окупантами, надає їм інформацію про мешканців, усіляко допомагає. Так, житель села Ізюмське Юрій Савченко, який з перших днів окупації активно взаємодіяв із загарбниками, провів збори громадян у селі і оголосив себе «старостою», призначеним окупаційною владою. Цим та іншими випадками співпраці з ворогом займаються правоохоронні органи, – повідомили у Борівській селищній раді.

Читайте також: Нові колаборанти на службі в нових нацистів, або Вічна доля зрадників

У селищній раді додають, що продовжує надходити інформація про нові випадки мародерства російськими військовими в окремих селах громади. Зокрема, саме там, де окупаційна влада вже призначила свого «старосту», окупанти з особливим завзяттям грабують покинуті будинки і забирають повністю все, навіть старий одяг господарів.

– На території Борівської громади встановлені ворожі блокпости, повністю контролюється пересування місцевих жителів. В’їзд на територію громади і виїзд за її межі наразі неможливий. Окупанти не пропускають на територію громади гуманітарні вантажі, натомість або забирають їх собі і користуються самі, або роздають людям під виглядом російської гуманітарної допомоги та створюють «картинку» для російських і сепаратистських ЗМІ. На більшій території Борівщини обстановка в цілому спокійна. Але надзвичайно напруженою залишається ситуація у Пісках-Радьківських, де досі точаться бої, – кажуть у селищній раді.