У Боровій окупанти готують лікарню для поранених та будують лінію оборони

05.05.2022 18:05 Борова
Про ситуацію у Борівській громаді Харківської області станом на 5 травня розповіли в селищній раді.

У важких умовах окупації продовжує жити Борівська громада. Ситуація на території ТГ напружена та небезпечна – за останні дні збільшилась кількість техніки та живої сили ворога. За інформацією селищної ради, ворог розміщується у Боровій та інших населених пунктах,  у лісах.

– Центральну лікарню готують до прийому поранених російських військових. За усіма ознаками окупанти будують лінію оборони і готуються до нових боїв, – ідеться у повідомленні.

Загарбники перевіряють будинки місцевих жителів, оглядають вулиці, перевіряють документи та проводять “зачистки”.

У деяких населених пунктах  удалося відновити газопостачання, частково відновили і водопостачання. Але громада досі залишається без світла, зв'язку та Інтернету. Асортимент у відкритих магазинах та аптеках вкрай обмежений.

Зняти готівку та купити необхідне місцеві можуть лише за межами громади, на інших окупованих територіях. Зараз їм доводиться їздити у Старобільськ Луганської області.

– Дорога до Куп’янська сильно розбита через постійне пересування ворожої техніки. Між Боровою та Куп’янськом розташовано мінімум сім ворожих блокпостів, де окупанти проводять прискіпливий огляд усіх, хто їх перетинає, – пишуть у селищній раді.

У Боровій загарбники формують свої силові структури, до них залучають місцевих колаборантів. Приміщення магазину одного з підприємців використовують як опорний пункт. Борівчани повідомляють про випадки мародерства, які вчиняють військові рф у приватних оселях мешканців.

Селищна рада продовжує працювати в дистанційному режимі. Наразі проводиться робота з усунення дублювання документів про загальну середню освіту. Школярі, що виїхали та навчаються в інших школах України, отримують документи там. Працівники освіти Борівщини змогли отримати заробітну плату на картки за квітень.

Нагадаємо, у Вовчанську росіяни влаштували в’язницю на території підприємства, яке вже пограбували та вивезли на територію рф. Мета її створення – залякування місцевих, аби вони не чинили супротив окупаційному режиму.