У селищі Борова продовжують видавати гуманітарну допомогу почергово за вулицями

07.03.2023 13:29 Борова
Щонайменше з грудня в селищі Борова Харківської області почергово видають гуманітарну допомогу за вулицями або багатоквартирними будинками. Така модель роздачі допомоги мінімізує скупчення людей. Сьогодні «гуманітарку» отримують мешканці п’яти будинків по вулиці 14-й квартал.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів начальник Борівської селищної військової адміністрації Олександр Тертишний.

7 березня в селищі Борова видають гуманітарну допомогу для мешканців будинків 9, 10, 11, 12 та 12б по вулиці 14-й квартал.

З грудня у селищі Борова гуманітарну допомогу видають почергово за вулицями або багатоквартирними будинками. Отримують допомогу для мешканців у будівлі місцевого фізкультурно-оздоровчого комплексу уповноважені представники, які комунікують з місцевою владою, надають списки жителів та отримують допомогу для них.

– Ми даємо оголошення, що сьогодні гуманітарну допомогу отримують 5-6 вулиць. Приїжджають представники, так звані «старші», на автомобілях з причепами, отримують вантаж і розвозять по адресах, кожен по своїй вулиці чи багатоквартирному будинку, – пояснює «Слобідському краю» Олександр Тертишний.

Головна перевага такого підходу, на думку начальника Борівської селищної військової адміністрації, у тому, що це мінімізує скупчення людей в одному місці, що особливо актуально в контексті безпекової ситуації, адже неподалік від Борівської громади пролягає лінія зіткнення.

– Люди не йдуть сотнями до ФОКу, а отримують «старші». Ми публікуємо на наших сторінках усю інформацію.  Представники приїжджають, отримують допомогу, роздають людям під підпис, а потім звітують гуманітарній комісії, – розповідає Олександр Тертишний.

У старостинських округах громади допомогу отримують та роздають старости.

Найчастіше до Борівської громади надходить допомога у вигляді продовольчих наборів від міжнародних партнерів, наприклад, Червоного Хреста, а також інших громадських організацій. Однак також люди отримують матеріали для відновлення постраждалих будинків та побутову хімію.

«Гуманітарку» отримають усі мешканці та переселенці, які фактично живуть у громаді. Наразі їхня кількість складає трохи більше ніж 8000 осіб по всій громаді.

– Зараз ситуація напружена, люди не поспішають повертатися, оскільки у нас поруч Сватове, де йдуть бойові дії, люди чекають кращих умов, – зазначає начальник Борівської СВА.

Нагадаємо, лікарня у селищі Борова отримала допомогу з Італії завдяки земляку.

24 січня благодійний фонд «Ukrainian Action» передав Борівській центральній лікарні медичні засоби та матеріали. 

Нагадаємо також, що у Центрі надання адміністративних послуг Борівської селищної ради Харківської області знову доступна послуга реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації.

Головні новини селища Борова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.