В окупованій громаді на Харківщині контролюють телефонні розмови

21.06.2022 20:17 Борова

У Борівській селищній раді Харківської області повідомили оперативну інформацію про те, що відбувається в громаді станом на 21 червня.

Станом на 21 червня 2022 року Борівщина перебуває під тимчасовою окупацією російських військових. Бойові дії на території громади не ведуться, але постійно чутно звуки обстрілів та вибухів з Ізюмського та Лиманського напрямків. Про це повідомляють у Борівській селищній раді.

За даними аеророзвідки, протягом кількох останніх днів у різних населених пунктах Борівщини та поблизу значно збільшилась кількість живої сили окупантів та ворожої техніки. Вони є практично в усіх частинах Борівської громади. Крім того, багато ворожих підрозділів проходять через Борівщину транзитом у напрямку Донецької області.

– Окупанти продовжують насаджувати свою владу на захоплених територіях та намагаються залучити до співпраці все більше людей. Дехто погоджується з відчуття безвиході та через відсутність засобів для існування. Втім, якщо працівники бюджетних установ та деяких підприємств продовжують отримувати українські зарплати на свої банківські рахунки, а пенсіонерам нараховуються українські пенсії, то від росіян ще ніхто жодних виплат на Борівщині не отримав, – повідомляють у селищній раді.

Читайте також: В Ізюмському районі рятувальники вже третій день гасять пожежу на підприємстві

Через окупацію банківська система на території громади не працює, тож люди не можуть отримати «на руки» нараховані їм гроші. Водночас, товари, які завозяться в місцеві магазини з росії та території так званих «лднр», коштують у кілька разів дорожче, ніж подібні на вільних територіях України. Жителі Борівщини намагаються виживати за рахунок домашнього господарства або їздять у Сватове чи Старобільськ, де є можливість перевести гроші у готівку за 20 % та більше від загальної суми коштів. Це призводить до ще більшого зубожіння місцевого населення, оскільки на тлі зростання цін ще треба витратити гроші на дорогу і віддати 20 % власних грошей за те, щоб їх отримати. Найважче в цій ситуації пенсіонерам і людям з особливими потребами, які через стан здоров‘я не можуть доїхати до Сватового чи Старобільська і залишаються заручниками ситуації.

– На території окупованої громади, як і раніше,  відсутній мобільний зв‘язок та Інтернет. Місця, де час від часу людям удається «зловити» мережу якогось із мобільних операторів і зв‘язатися з рідними, одразу ж беруться під контроль окупантами. Зв‘язок там або повністю глушать, або телефонні розмови контролюються рашистами. Відомі випадки, коли у людей забирали мобільні телефони в таких місцях або забороняли говорити. Якщо вам вдалося зв‘язатися зі своїми рідними з окупованих територій, будь ласка, попередьте їх про можливі небезпеки і зайвий раз нагадайте про обережність, – повідомляють у Борівській селищній раді.