Не дозволяють телефонувати: як живуть люди на окупованих територіях Дергачівської громади

21.06.2022 12:43 Дергачі
В окупованих населених пунктах Дергачівської громади Харківської області люди перебувають майже в повній ізоляції.

Дергачівська громада продовжує потерпати від дій російських окупантів. Як повідомляє Дергачівський міський голова Вячеслав Задороенко, минулої доби, 20 червня, ворожа армія завдавала артилерійських ударів по Дергачах, Безруках, Слатиному, Прудянці, Руській Лозовій, Питомнику, також окупанти били з танків та інших видів важкої зброї по Прудянці, Цупівці, Дементіївці. Інформація про загиблих чи поранених до міськради не надходила.

Російські війська досі контролюють Козачолопанський і Проходівський округи, більшу частину Токарівського старостату. У Цупівці та в районі Великих Проходів тривають бойові дії.

– За інформацією, якою ми володіємо, в окупованих населених пунктах Дергачівщини люди перебувають майже в повній ізоляції. Окупанти ввели суворі обмеження на пересування, забороняють місцевим мешканцям телефонувати своїм рідним та близьким, не забезпечують людей продовольством і медикаментами. Мешканці Козачолопанського, Проходівського та Токарівського округів живуть у реаліях гуманітарної катастрофи, – повідомив очільник громади. – Ми щиро співчуваємо нашим людям. Запорукою порятунку мешканців може бути тільки звільнення окупованих територій, бо організація так званих зелених коридорів неможлива. Не маємо жодного сумніву, що це відбудеться.

Читайте також: Голова ХОВА Олег Синєгубов прокоментував можливий наступ росіян на Харків

Протягом 20 червня видавали гуманітарну допомогу в Дергачах, Семенівці, Безруках та Слатиному.

Члени Корпусу громадської безпеки продовжили розгрібати завали зруйнованих будинків, закрили плівкою контури 12 вікон у приватних домоволодіннях, відремонтували 2 дахи в оселях громадян похилого віку. Працівники Дергачівського РЕМу відремонтували пошкоджену обстрілами зовнішню електромережу ПЛ 35 кВ. Робітники Дергачівського відділення «Харківгазу» відновили газопостачання чотирьом абонентам.

Автор: Савелій Мякушко