Ворог повністю окупував громаду Харківської області: в селах грабежі та мародерство

16.04.2022 16:14 Борова
Фото: olevsk.online Фото: olevsk.online
Станом на 16 квітня територія Борівської громади повністю окупована російськими військовими.

Про це повідомили в Борівській селищній раді.

– Вчора (15 квітня. – Прим.) практично цілий день тривали бої у Пісках-Радьківських. Надходила інформація про пожежі на території села. Є зруйновані громадські та приватні будівлі. Інформація щодо жертв серед населення уточнюється. Також повідомляють про руйнування в інших селах громади. З міркувань безпеки назви населених пунктів та більш детальну інформацію не повідомляємо, щоб не наражати на додаткову небезпеку місцевих жителів, – повідомили в Борівській селищній раді.

За їх інформацією, російські військові контролюють усю територію громади.

– Виїхати за її межі на територію, підконтрольну українській владі, наразі неможливо. В окремих селах окупанти почали грабувати покинуті будинки місцевих жителів. Мародери забирають усе майно і вивозять вантажними машинами. Руйнують сільськогосподарські підприємства, знищують техніку, склади та офіси, зливають пальне, не допускають людей до робіт у тваринництві, – кажуть у селищній раді.

Читайте також: Ворог може активізувати дії на Харківщині

У багатьох населених пунктах немає світла, води і газу. Відсутній підвіз продуктів харчування. Люди опинилися у стані гуманітарної катастрофи і потребують допомоги. Комунальні служби, лікарня, рятувальники працюють та намагаються виконувати свою роботу на максимумі можливостей і з ризиками для життя. На території громади відсутній мобільний зв’язок та Інтернет, що також значно ускладнює ситуацію.

Борівська селищна рада звертається до Червоного Хреста з проханням допомогти організувати доставку ліків та іншої гуманітарної допомоги на територію громади.

Автор: Савелій Мякушко