Циркуни відбудують за новими принципами

26.04.2023 09:49 Циркуни

Кабмін визначив шість населених пунктів у п'яти областях України для комплексного відновлення за новими принципами. Серед них – село Циркуни Харківського району.

Під час засідання 25 квітня уряд затвердив постанову, де в рамках експериментального проєкту відбудеться повне відновлення населених пунктів, які зазнали значних руйнувань. Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Населені пункти, які будуть комплексно відновлювати:

- Циркуни Харківської області,

- Бородянка та Мощун Київської області,

- Тростянець Сумської області,

- Посад-Покровське Херсонської області,

- Ягідне Чернігівської області.

«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все, із системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів», – говорить Денис Шмигаль.

Основний принцип постанови – відбудувати краще, ніж було, зазначив Шмигаль. Водночас він додав, що реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів.

«Відбудова вже триває по всій країні. Цей документ – про пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість відновлення одночасно», – каже очільник уряду.

Він також повідомив, що до відбудови залучатимуть іноземних партнерів. Зокрема, 25 квітня ЄС перерахував Україні черговий транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро.

Раніше ми писали, як у деокупованій Циркунівській громаді Харківської області вже працюють над відновленням нормального життя. Тут почали ремонтувати розбите житло, налагоджують роботу комунальників та навіть готують виступи хорового колективу.

Нагадаємо, у Циркунах відновлення електропостачання вийшло на фінальний етап.

Нагадаємо також, що з Циркунів запустили перший за час війни маршрут до Харкова

Головні новини Циркуни та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко