Енергетики повністю заживили Циркуни: обсяг робіт був колосальний (фото)

05.05.2023 17:53 Циркуни

У селі Циркуни Харківської області 5 травня енергетики повністю відновили електропостачання. 

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго», останню знеструмлену вулицю заживили у річницю визволення села.

Роботи розпочалися ще у жовтні 2022 року – одразу після операції ЗСУ зі звільнення Харківської області від окупантів. Перші 100 споживачів були заживлені вже у грудні.

«Населений пункт зазнав значних пошкоджень інфраструктури, будівель, електричних мереж. Більш швидкому відновленню заважала щільність замінування – вибухівку знаходять тут і досі. Треба було виконати колосальний обсяг робіт, щоб повністю заживити село. Довелося замінити понад 20 силових трансформаторів, 40 км ліній електропередачі, 250 опор, понад 1000 ізоляторів. Сьогодні ми підключили останню вулицю», – розповів начальник Липецького РЕМ Віктор Рубцов.

Циркуни. Харківська область. Відновлення світла Харківобленерго

За його словами, в Циркунах залишаються знеструмленими окремі споживачі, які зараз тут не проживають.

«Люди поступово повертаються і одразу звертаються до нас із проханням відновити електропостачання в їхніх будинках. Ми оперативано реагуємо на всі заявки. На даний час це наш фронт, наша передова, і ми зробимо все можливе, щоб кожен житель села Циркуни був з електроенергією», – запевнив начальник РЕМ.

Наразі фахівці Липецького РЕМ уже працюють над відновленням електропостачання в село Черкаські Тишки Циркунівської громади: там триває демонтаж пошкодженого обладнання та дротів.

«З понеділка вже приступимо до заміни проводу. Відновлення електропостачання в цьому селі також вимагатиме багато часу, адже руйнування дуже великі. Черкаські Тишки, Руські Тишки і Борщова – обсяги пошкоджень мережі в цих населених пунктах сягають понад 80 %», – зазначив Віктор Рубцов.

Село Циркуни, Харківська область. Відновлення світла Харківобленерго, травень 2023

Нагадаємо, Кабмін визначив шість населених пунктів у п'яти областях України для комплексного відновлення за новими принципами. Серед них – село Циркуни Харківського району.

Раніше ми писали, як у деокупованій Циркунівській громаді Харківської області вже працюють над відновленням нормального життя. Тут почали ремонтувати розбите житло, налагоджують роботу комунальників та навіть готують виступи хорового колективу.

Нагадаємо також, що з Циркунів запустили перший за час війни маршрут до Харкова

Головні новини Циркуни та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.