Фактично половину села Циркуни вже розмінували – ХОВА

06.06.2023 16:14 Циркуни

Село Циркуни Харківської області можуть замінити на інший населений пункт для пілотного проєкту комплексного відновлення.

 

Як передає кореспондентка медіа «Слобідський край», під час брифінгу, який пройшов 6 червня, начальник ХОВА Олег Синєгубов зазначив, що у селі Циркуни піротехнічні підрозділи ДСНС та Національної поліції стикаються із щільною замінованістю. Утім, до серпня цього року село планують розмінувати повністю.

– Циркуни було обрано для проєкту комплексного відновлення. Першочергово перед нами поставлено завдання з розмінування цього населеного пункту. Фактично половина Циркунів вже розмінована, рухаємося далі у цьому напрямку, – сказав начальник ХОВА.

Утім, наразі Циркуни часто піддається обстрілам з боку ворога. Тому питання відбудови за новими принципами тут постає гостро.

– Стоїть питання щодо заміни цього населеного пункту, це відверто. Там кожного тижня йдуть обстріли. Звичайно, під такими обстрілами постає питання можливості відновлення. Є кілька населених пунктів, які можемо пропонувати на заміну. Це не означає, що ми Циркуни залишаємо. Ми продовжуємо відбудову, – зазначив Олег Синєгубов.

Так наразі для заміни розглядається селище Старий Салтів, яке знаходиться приблизно на такій самій відстані від державного кордону з росією, як і Циркуни.

– Там значно менше обстрілів порівняно з Циркунами. Це може бути заміна, тимчасова заміна або паралельна робота із відновлення цих населених пунктів, – наголосив начальник ХОВА.

Нагадаємо, що 18 травня Циркуни піддалися жорсткому обстрілу ворога: два житлові приватні будинки були зруйновані вщент, 13 будинків та 14 господарчих споруд пошкоджено. Дві людини було поранено, один чоловік загинув.

Головні новини Циркуни та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану