Шмигаль відвідав село Циркуни, яке відбудують за новими принципами

12.05.2023 16:22 Циркуни

Рік тому село Циркуни Харківської області було звільнене від окупантів. Цьогоріч його відібрали для пілотного проєкту комплексного відновлення.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на телеграм-канал Прем‘єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Оглянули сьогодні наслідки руйнувань, які лишила після себе росія. Зокрема Циркунівський ліцей, будівлі якого понад 100 років. Заслухав голів ОВА та громади щодо відновлення та розмінування. Важливо, щоб ці два процеси відбувалися одночасно. ДСНС і дотичні структури отримали відповідні доручення», – зазначив Шмигаль.

Він повідомив, що дав завдання Мінінфраструктури та Агентству з відновлення розробити покрокові плани щодо черговості відновлення об'єктів.

«Спершу мають бути ЦНАП, заклади медицини й освіти. З головою громади обговорили наповнення реєстру пошкодженого та зруйнованого майна. Місцева влада має прискоритися. Люди не повинні чекати. Відновлення має вже розпочатися», – говорить Прем‘єр-міністр України.

Нагадаємо, 5 травня Циркунівська громада відзначила першу річницю деокупації. Навесні минулого року українські військові визволили від російських загарбників частину населених пунктів Харківського і Чугуївського районів.

Також нагадаємо, що в селі Циркуни 5 травня енергетики повністю відновили електропостачання.

Раніше ми писали, як у деокупованій Циркунівській громаді Харківської області вже працюють над відновленням нормального життя. Тут почали ремонтувати розбите житло, налагоджують роботу комунальників та навіть готують виступи хорового колективу.

Головні новини Циркуни та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко