Постійні обстріли та небезпека: про ситуацію в Циркунах розповів голова громади

26.05.2022 10:20 Циркуни
Фото Миколи Сікаленка Фото Миколи Сікаленка
У селі Циркуни, що під Харковом, не вщухають обстріли. В’їжджати в нього дуже небезпечно, тому  цивільний транспорт зробити цього не може. Виїжджати із села власним транспортом не заборонено, але дуже ризиковано.

Про це розповів «Слобідському краю» голова Циркунівської сільської ради Микола Сікаленко.

«У селі вже третій місяць немає світла та газу, зв’язок з’явився після деокупації села, але не є стабільним. Проводити ремонтні та відновлювальні роботи під постійними обстрілами не є можливим, – наголосив голова. – Село продовжують руйнувати обстрілами. Кожен день у нас мінус три-п’ять будинків».

Ще більш небезпечна ситуація в селах Руські Тишки та Черкаські Тишки, які входять до складу громади. Ці населені пункти розташовані ще ближче до кордону з рф, і обстріли там ще частіші. Пересуватися між цими населеними пунктами теж вкрай небезпечно, наголошує очільник громади.

Інформації щодо маленьких сіл громади немає, бо зв’язок з ними відсутній.

Після деокупації громади волонтерами регулярно і в достатньому обсязі підвозиться гуманітарна допомога, і всі мають можливість її отримати. Микола Сікаленко наголошує, що є перелік осіб, яким необхідна адресна доставка. Всім іншим треба отримувати гумдопомогу на місцях видачі.

«Розвозити за адресами всю гуманітарну допомогу ми не маємо можливості. Люди ризикують своїм життям, привозячи необхідне до громади, а в громаді залишилась невелика кількість людей, і далі розвозити її нема кому. Тому давайте ставитись з розумінням до того, що треба знайти найбільш безпечний час і прийти до пункту видачі самому», – звернувся до мешканців громади голова.

До речі, Микола Сікаленко з 24 лютого, коли село було окуповане, жодного разу не покидав населений пункт – окрім випадку, коли його арештували, силоміць вивезли з дому та тиждень протримали в себе російські окупанти.

Автор: Лариса Гнатченко