Що Циркунівська громада робить для повернення жителів

09.04.2024 14:20 Циркуни
Фото надано Циркунівською СВА Фото надано Циркунівською СВА

У деокупованій Циркунівській громаді з’являється все більше послуг, які жителі можуть отримати на місці. Зокрема, соціальні та медичні. Також у громаді організовано дозвілля для дітей та дорослих.

Як медіа «Слобідський край» розповів начальник Циркунівської сільської військової адміністрації Микола Сікаленко, до початку повномасштабного російського вторгнення у Циркунівській ТГ мешкало близько десяти тисяч осіб. Зараз близько чотирьох тисяч.  Крок за кроком тут створюються умови, щоб люди поверталися додому.

Це стосується забезпечення медичним обслуговуванням, соціальними послугами, наданням гуманітарної допомоги, організації додаткового навчання та проведення вільного часу для дітей, які залишаються у громаді. Також корисні заняття організовують для дорослих, у тому числі – з фахівцями-психологами.

Найближчим часом жителі громади очікують на відкриття Центру надання адміністративних послуг, для якого зараз комплектується персонал. Місцевим жителям буде набагато зручніше отримувати такі послуги вдома, ніж виїжджати, наприклад, до Харкова.

– У пріоритеті – створити можливість людям повернутися додому. Для цього залучаємо міжнародні фонди, волонтерів, меценатів, щоб допомагали у ремонті та відбудові пошкодженого житла та критичної інфраструктури. Проводяться роботи для захисту критичної інфраструктури. У міру можливостей, а також виходячи з норм безпеки, організовується дозвілля для дітей та дорослих. Також з дітьми та дорослими працюють психологи, – зазначив Микола Сікаленко.

Крім того, у громаді відкрився спеціалізований Простір підтримки для жінок та дівчат. Тут проходять творчі та просвітницькі заходи. Зокрема, інформаційні сесії особистого розвитку, демонстрація документальних фільмів тощо.

Також працює Клуб української незламності, де для дітей проходять заняття з англійської, воркауту, художньої творчості, театрального мистецтва, танцювальної гімнастики та працює логопед. 

Раніше «Слобідський край» повідомляв, що у Циркунах починає працювати ЦНАП

Автор: Павло Пєшков