Соціальний автобус у Вільхуватській громаді розв’язав проблему сполучення

Фото надане Вільхуватською СВА Фото надане Вільхуватською СВА

Нові безплатні маршрути сполучили основні населені пункти Вільхуватської та сусідніх громад.

Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал.

У Вільхуватській громаді, де наразі 1850 мешканців, безплатне сполучення встановлене між населеними пунктами Федорівка, Курганне, Довжанка, Приколотне, Чорне, а також Великий Бурлук – сусідньої громади. Перший автобус вийшов на рейс 3 квітня. Автобус курсує у середу та п’ятницю.

– Проблему транспортного  сполучення всередині громади та з іншими громадами намагалися вирішити ще з минулого року. Тому що офіційних перевізників на території громади не було. Влітку 2023 року працювали з гуманітарними партнерами, щоб відкрити соціальний маршрут – запустити безплатний автобус. На жаль, тоді жоден з перевізників не відгукнувся на пропозицію. Цього року провели переговори, спільно з гуманітарною місією розробили маршрути, попередньо два. Знайшли перевізника. Частково проблему з транспортним сполученням населених пунктів громади з Великим Бурлуком і далі з Харковом вирішили, – розповів Євген Шаповал.

Спланували маршрути таким чином, щоб обидва і той, що починається у Чорному, та той, що починається у Федорівці, проходили через Приколотне, де проживає найбільше людей.

– Час цих маршрутів ми зістикували з автобусом, що відправляється до Харкова. У Великому Бурлуці автобус чекає чотири години. У цьому селищі більше інфраструктурних можливостей – відділення банку, Пенсійного фонду. Щоб людина могла зробити усі справи та повернутися цим автобусом додому, – сказав очільник громади.

Разом з цим він зазначив, що за умов подальшої стабілізації ситуації в громаді до маршрутів буде додано інші населені пункти.

Раніше «Слобідський край» писав про те, які зміни хочуть втілити жителі Краснокутської громади, застосовуючи громадський бюджет

Автор: Павло Пєшков