На Харківщині 17 червня лунатимуть вибухи: де саме

17.06.2024 09:54 Чкаловське
Працюють сапери / Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування Працюють сапери / Фото: Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування та швидкого реагування

У Харківській області триває розмінування території. 17 червня сапери працюватимуть у Чкаловській громаді.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу ХОВА.

«З 10.00 до 13.00 включно будуть проводитися контрольовані підриви біля села Іванівка Чкаловської громади Чугуївського району», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що мінна небезпека у Харківській області залишається високою. Кожен квадратний метр таїть у собі небезпеку. Зустрічаються всі види сучасного озброєння і мін, які можуть ховатися під кожним кущем.

Нагадаємо також, що у Харківській області ріллі 1,9 мільйона гектарів ріллі, з них 574 тисячі гектарів залишаються замінованими. Це майже 30 % від загальної площі. Ще на понад 72 тисячах гектарів землі тривають активні бойові дії.

Аграріям, які планують розмінувати землю самотужки, Уряд компенсує 80% вартості розмінування. При цьому компенсацію отримають як аграрії, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами, так і ті, які лише планують розпочати розмінування.

Автор: Галина Гришко