Село вимре без школи та дитсадка: що можливо зробити з освітою в Граковому

14.03.2024 11:49 Чкаловське
Граківський ліцей Граківський ліцей

У селі Гракове проживає близько 200 людей.

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» староста Граківського старостинського округу Анатолій Коровкін, наразі в селі Гракове проживає близько 200 людей.

– Кількість населення трохи зменшилась через зиму та початок опалювального сезону. Восени в селі жило десь 220 жителів. Незабаром вони знову повернуться та будуть відбудовуватися, адже потеплішало. Сподіваюсь, що приїдуть і інші наші люди, – каже Коровкін.

Кількість населення сильно залежить від того, чи буде в селі працювати школа та дитячий садок. Граківський ліцей було сильно пошкоджено обстрілами, утім на його території проведено розмінування та є надія на відновлення закладу.

– Педагогічний склад ліцею збережено, діти навчаються в дистанційному режимі. Ми розуміємо, якщо не буде школи та дитсадка – село вимре, молодь виїде звідси. Тому шукаємо різноманітні варіанти, як відновити ліцей або чим його замінити, – ділиться староста.

Так, минулого року благодійні фонди допомогли встановити модульну амбулаторію у Граковому. За словами Анатолія Коровкіна, так можна зробити зі школою та дитячим садком.

– Модульна амбулаторія дуже комфортна та має попит. Можна зробити модульну школу та садок. Утім, наразі багато благодійників призупинили свої проєкти через близькість громади до фронту. Сам ліцей відновити можна, були б ресурси та підтримка, – зазначив Коровкін.

Автор: Анастасія Хушану