«Стерті з лиця землі»: на виставці у Києві з’явилися кадри з села Гракове (фото)

16.11.2023 15:23 Чкаловське
Виставка «Стерті з лиця землі», Київ / Фото: Мінкульт, УІНП Харків Виставка «Стерті з лиця землі», Київ / Фото: Мінкульт, УІНП Харків

У Києві відкрилася виставка «Стерті з лиця землі», яка розповідає про зруйновані війною міста і села Харківщини, Луганщини, Донеччини, Херсонщини і Миколаївщини.

Про це повідомили УІНП Харків та Чкаловська рада, пише «Слобідський край».

15 листопада на Контрактовій площі у Києві відбулося відкриття банерної фотовиставки «Стерті з лиця землі», створеної Українським інститутом національної пам’яті.

Виставка містить 16 стендів, на яких зображені різні населені пункти України, які так чи інакше постраждали унаслідок російської агресії. Деякі з них досі перебувають під російською окупацією, інша частина – визволена від ворога. Також на банерах можна побачити міста і села «до» та «після» початку війни.

Знищені міста України

Села та міста України «до» та «після» приходу «руського миру», Київ / Фото: Мінкульт

Тематичні банери яскраво зображують населені пункти, які було знищено на 80–100 %. Ідеться, зокрема, про Гракове, Попасну, Мар’їнку, Соледар, Бахмут, Піски, Долину, Вугледар, Благодатне, Широке, Олександрівку, Киселівку, Кам'янку, Сєверодонецьк та Білогорівку.

«Серед цих світлин є фото нашого села Гракове, населеного пункту, який був окупований, де точилися запеклі бої, де кожен житловий будинок якщо не зруйнований, то пошкоджений, де знищені всі інфраструктурні споруди і де після деокупації небезпечно було пересуватися вулицями, бо все заміноване», – розповіли у Чкаловській раді.

Стерті з лиця землі, Гракове

Банер присвячений селу Гракове та Харківській області / Фото: УІНП Харків

Фотоматеріали для виставки надали воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, пресслужби 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а також фотокореспонденти українських медіа, зазначили у Мінкульті.

Нещодавно ми писали, світлини харківських фотографів представили на виставці у Центральній бібліотеці міста Оксфорд. Виставка «Незламний Харків: минуле, війна, сьогодення» відкрилась 6 листопада та триватиме до 25 листопада. На світлинах Віталія Шульги та Василя Голосного зображений Харків до війни, під час активних бойових дій та зараз, на етапі відновлення.

Нагадаємо також, «Не співати російською»: Ukraїner зняв фільм про Харківщину. У фільмі львівський музичний гурт «Пиріг і Батіг», який цього літа їздив Харківською областю з концертами, розповідає про культуру Слобожанщини: поезію, театри, музеї та багато іншого.