На агрокомбінаті у Чкаловському вимушені звільняти людей і готують позов до рф

05.01.2023 14:49 Чкаловське
Агрокомбінат «Слобожанський», що знаходиться на території Чкаловської громади Харківської області, готує позов до росії на пів мільярда гривень.

Як повідомив кореспондентці медіа «Слобідський край» генеральний директор агрокомбінату  «Слобожанський» Денис Прокопець, наразі підприємством готується позов у міжнародні суди, щоб отримати компенсацію від росії.

– Зараз ми знаходимося на стадії фіксування збитків та вже рахуємо суму збитків. Усі, хто постраждав від агресії рф, чекали методику рахування завданих збитків. Її було утверджено саме перед Новим роком, раніше ми нічого зробити не могли, – зазначив Денис Прокопець.

Агрокомбінат «Слобожанський» має два комплекси у селищі Чкаловське та селі Іванівка. З 38 корпусів у Чкаловському – 34 зруйновані або значно пошкоджені, загалом пошкоджено приблизно 80 % відгодівельника. За словами Дениса Прокопця, Іванівка постраждала менше, і наразі там проводяться запліднення свиней.

– Десь у лютому ми очікуємо на перше потомство, але це буде приблизно 20 % від наших довоєнних спроможностей, – каже гендиректор агрокомбінату  «Слобожанський».

В оренді підприємства знаходилося 6,5 тисячі гектарів земель, наразі працювати на полях неможливо через сильну забрудненість вибухонебезпечними предметами. Окрім того, окупанти викрали  з автопарку підприємства 19 одиниць техніки, приблизно на 12 мільйонів гривень.

– У нас працювало 40 механізаторів, 30 водіїв, агрономи. Звичайно, ми не можемо зараз ризикувати та випускати наших трактористів у поле. Тому, на жаль, доведеться звільнити майже половину штату, – сказав Денис Прокопець.

Агрокомбінат «Слобожанський» – один із найбільших на Харківщині. До початку повномасштабного вторгнення на двох фермах утримувалося близько 70 тисяч голів свиней. Під час окупації підприємство фактично рятувало місцеве населення, безкоштовно надаючи м'ясо. Через відсутність світла, тепла, води, кормів та ліків тварини почали гинути. Кілька тисяч свиней загинуло через ворожі обстріли. Так після деокупації на фермах у Чкаловському та Іванівці залишилося сім тисяч тварин.  Наразі приблизні балансові збитки складають 560 мільйонів гривень.

Нагадаємо, селище Чкаловське та інші населені пункти громади забезпечують критичні об'єкти генераторами. А в деокуповане селище Дослідне та Стару Миколаївку вперше за дев'ять місяців дали світло.

Інші новини Чкаловське та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Анастасія Хушану