Жителі Чугуївщини можуть допомогти виграти громаді півмільйона гривень на ретромайданчик

20.05.2021 11:51 Чугуїв
Голос України Голос України

До 31 травня жителі Чугуївської громади Харківської області можуть підтримати в онлайн-голосуванні проєкт міста.

Чугуївська громада – одна із 16 громад області, які подали свої проєкти на конкурс «Наша громада», де розігрують 500 тисяч гривень. 

У цій громаді запропонували ідею щодо людей похилого віку. Тут мають намір облаштувати ретромайданчик для проведення заходів на відкритому повітрі.

Читайте також: Стало відомо, які харківські пам'ятки підуть на Велику реставрацію

Сьогодні в громаді працює територіальний центр соціального обслуговування, на базі якого надаються соціальні послуги. За словами директорки закладу Тетяни Сємілєтової, центр обслуговує більше 2 тисяч людей.

– Соціальні працівники центру надають послуги мешканцям громади як на дому, так і безпосередньо в приміщенні центру. Це фізіотерапевтичні послуги, масажі, лікувальна фізкультура, соляна кімната, образотворчі заняття, – розповіла директорка.

Проте на теперішній час на території самого терцентру немає місця на вулиці, де б люди похилого віку могли проводити час. Тому проєкт громади стосується створення майданчика формату OpenSpace, де відвідувачі терцентру мали б змогу проводити різноманітні культурні, оздоровчі заходи на свіжому повітрі.

– Наявність такого майданчика допоможе створити умови для підтримки здоров’я, реабілітації після перенесених захворювань у людей похилого віку та людей з інвалідністю. Хотілося б, щоб таке місце з’явилося на території нашої громади. Своєрідний ретромайданчик із сценою, де люди б могли проводити час, займатися творчістю, робити зарядку. Особливо це актуально в умовах пандемії, – зазначила Тетяна Сємілєтова.

Загальна вартість проєкту сягає 625 тисяч гривень. З них 500 тисяч гривень громада хоче виграти в конкурсі. Ще 125 тисяч гривень планують спрямувати з місцевого бюджету.

Станом на 20 травня Чугуївську громаду підтримало 123 особи.  Підтримати ініціативу громади можна до 31 травня. 

Для цього треба зареєструватися на сайті через свій профіль у соціальній мережі або електронну пошту. Кожна людина може підтримати по 5 різних проєктів, поставивши відмітку «Проголосувати».

Нагадаємо, організаторами конкурсу є телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіацентром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

До наступного етапу пройдуть 13 громад-учасниць, які отримають найбільше інтернет-голосів. Ще 13 громад-учасниць, обере журі. Їх відбір триватиме до 6 червня. З 14 серпня до 27 вересня триватиме фінальне голосування. Проєкти громад оцінюватиме тільки журі.