10 шкіл Дергачівської громади потребують відновлення: деякі з них розбиті вщент

18.08.2023 15:52 Дергачі
Зруйнована школа в селі Цупівка. Фото: Слобідський край Зруйнована школа в селі Цупівка. Фото: Слобідський край

У Дергачівській громаді Харківської області внаслідок бойових дій та окупації пошкоджено і зруйновано 10 шкіл. Деякі з навчальних закладів, як, наприклад, у Цупівці зруйновані майже повністю. Їхня доля залежить від того, чи будуть повертатися місцеві мешканці до своїх домівок.

Про це кореспонденту медіа "Слобідський край" розповіли начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко та його перший заступник Костянтин Лизлов.

Усього у Дергачівській громаді понад 10 шкіл потребують відновлення. Крім Слатиного, це Руська Лозова, Козача Лопань, Прудянка, Цупівка, Токарівка, Ветеринарне та Дергачі.

– Школи у Дергачах мають часткові руйнування. Але є такі заклади, що зовсім під фундамент розбиті. У Цупівці, наприклад, немає чого ремонтувати, у Токарівці школа навпіл склалася після обстрілу, – зазначає Вячеслав Задоренко.

Відновлення шкіл буде залежати від повернення людей. Якщо до Цупівки не повернеться достатня кількість дітей, то є ймовірність, що міська рада закупить шкільні автобуси, щоб возити дітей з цього села до школи Слатиного або Прудянки.

У Слатиному, за словами  Костянтина Лизлова, на фінішній прямій – проєкт з відновлення місцевої школи. Передбачена добудова ще одного поверху, будуть додатково встановлені ліфти, побудовано нові їдальні.

Нагадаємо, у Малоданилівській та Дергачівській громадах Харківської області тривають відновлювальні роботи на об’єктах, які постраждали внаслідок ворожих обстрілів.

Нагадаємо також, що в Дергачах планують найближчим часом почати відновлювати зруйнований обстрілами Будинок культури.

Раніше ми повідомляли, у селі Гоптівка Дергачівської громади Харківської області, яке розташоване менш ніж за два кілометри від кордону з росією, жителі отримали гуманітарну допомогу від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко