Міни, снаряди, носії від РСЗВ: що знаходять сапери у будинках мешканців Харківщини

23.06.2023 16:22 Дергачі
фото: ДСНС у Харківській області фото: ДСНС у Харківській області

Нещодавно сапери обстежили приватні житлові будинки у селищі Слатине Харківської області. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ДСНС у Харківській області.

Днями піротехніки побували в деокупованих населених пунктах та дачних кооперативах Харківського району.

«Місцеві мешканці поступово повертаються до власних домівок, і їх вражає те, що залишили після себе окупанти. Розбиті та пограбовані маєтки, потрощена інфраструктура, повалені лінії електропередач та згорілі ліси. А найжахливіше те, що майже вся територія цих населених пунктів замінована різними вибухонебезпечними предметами», – зазначають у ДСНС.

ДСНС

Сапери ДСНС обстежили приватні житлові будинки у селищі Слатине та дачні маєтки на території одного з кооперативів.

«Тут було таке красиве місце, свій світ і зараз це все знищено. Коли прилетіло у мій будинок, я не знаю, ми з жовтня на дачу їздили, я думала, що там немає вибухонебезпечних предметів, але ж діра в підлозі залишилася. Я в одного сапера запитала, чи може там щось залишитися, він запропонував подивитися. З’ясувалося, що у мене у підлозі мінометна міна», – розповідає власниця будинку в селищі Слатине Лейла Халілова.

міна в підлозі

На сьогодні від мешканців області надійшло понад 23 200 заявок, з яких понад 21 100 вже відпрацьовані.

«У цю хату було три прильоти в перший день 24 лютого. Ми чудом залишилися живі, тому що тоді ми нічого не очікували такого. Потім два місяці ми прожили у погребі. Потім терпець урвався – ми виїхали», – розповідає мешканка селища Слатине Людмила.

мешканка Слатине

Під час обстеження піротехніки виявляли та знешкоджували мінометні міни, артилерійські снаряди, носії від РСЗВ «Град», а також залишки некерованих авіаційних ракет.

«Є все, що придумало людство. І «Пелюстки», і ПМН «Чорна вдова», і ПМН-2, є все, все лежить. На даному етапі у нас є свої карти, на яких позначено, де і що було, де і як підходити. Дуже багато садових товариств», – каже старший водолаз-сапер відділення підводного розмінування Міжрегіонального центру ДСНС Андрій Ларічкін.

розмінування

Наразі піротехнічні підрозділи ДСНС Харківщини розміновують деокуповані території. Зокрема, лінії електричних та газових мереж, а також об’єктів критичної інфраструктури.

міни

Нагадаємо, у Дергачах почали ремонтувати дахи ще на двох багатоповерхівках.

Нагадаємо також, що у місті Дергачі на відновленні зруйнованої цивільної інфраструктури та благоустрою територій уже працюють 105 безробітних, які долучились до «Армії відновлення». 

Раніше ми писали, як у місті Дергачі Харківської області випускники ліцею № 2 танцювали вальс на фоні зруйнованого російською ракетою Будинку культури. 

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.