Світло у Цупівці: як відновлюють електрику в одному з найбільш постраждалих сіл Харківщини

08.03.2024 12:05 Дергачі
Енергетики у селі Цупівка / Фото: АТ «Харківобленерго» Енергетики у селі Цупівка / Фото: АТ «Харківобленерго»

Енергетики продовжують капітальний ремонт електромережі у селі Цупівка Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на АТ «Харківобленерго».

На сьогоднішній день електромережа у селі Цупівка Дергачівської громади відновлена на 70 %. Як повідомив начальник Дергачівського РЕМ Володимир Климчук, у населеному пункті відновили значну частину пошкоджених опор, дротів та електрообладнання. 

Складність робіт пов'язана з тим, що Цупівка перебувала в окупації, тут дислокувалися штаб та війська агресора. Було заміновано все вулиці, житлові будинки... Через мінну небезпеку сюди дуже довго не пускали навіть місцевих жителів. Саперам довелося обстежити кожну хату, – пояснив Климчук.

До повномасштабного вторгнення у Цупівці проживало близько 1000 людей, зараз же – не більше 170, повідомив староста Прудянського старостинського округу Євген М'ячиков.

Відновлення світла у селі Цупівка, Харківська область

Роботи з відновлення електромережі у селі Цупівка / Фото: АТ «Харківобленерго»

За словами майстра Дергачівського РЕМ Євгена Зубенка, Цупівка – одне з найбільш постраждалих сіл усієї громади. Енергетики змогли замінити тут більше 130 залізобетонних електроопор, однак це лише половина від необхідної кількості.

Місцеві дуже чекають на світло: на кожній вулиці, у кожному дворі. Тому монтери працюють на максимумі своїх можливостей. Я б сказав, на 200 %. Наша мета – якнайшвидше відновити електропостачання для всіх,  додав він.

Водій автовишки Ігор Тимошенко, який також бере участь у відновленні світла у Цупівці, розповів, що енергетики вже звикли до звуків обстрілів.

– Найбільше вражає не це, а рівень розрухи та понівечені обстрілами житлові будинки. Хочеться допомогти людям. Приємно бачити, як вони радіють поверненню світла, – зазначив водій.

Водій автовишки Ігор Тимошенко

Ігор Тимошенко під час роботи / Фото: АТ «Харківобленерго»

Нагадаємо, енергетикам удалося заживити села Лобанівка та Токарівка Друга, що залишалися без світла від початку лютневого вторгнення. Для того, аби почати відновлювальні роботи у цих населених пунктах, фахівцям потрібно було відновити високовольтну лінію неподалік сусідньої Цупівки.